DIEVČATÁ: KVALIFIKÁCIA 24 hráčok, HLAVNÁ 32 hráčok, ŠTVORHRA 16 dvojíc

iFortuna

AKTUALITY / News

Päť Slovákov o hlavnú súťaž

Dátum: 08. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Piati slovenskí hráči zabojujú o hlavnú súťaž na druhom turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Krištof Minárik, Miloš Karol aj Samo Polakovič hladko zdolali svojich súperov, Martin Dobrý postúpil ďalej bez boja. Najviac sa na postup do finále kvalifikácie zapotil Jakub Krošlák (na snímke), ktorý v derby dvoch domácich hráčov zdolal Radovana Michalika 6:1, 1:6, 10-7.

Čítať ďalej...

VÝSLEDKOVÝ SERVIS 8. 3. 2021

1. KOLO KVALIFIKÁCIE/ 1st ROUND QUALIFYING:

Jan Jermar (ČR) - Constantin Bittoun Kouzmine (Fr.-9)
JAKUB KROŠLÁK (SR) - RADOVAN MICHALIK (SR) 6:1, 1:6, 10-7
JAKUB KAŤUCH (SR) - Luca Van Assche (Fr.-10) 2:6, 2:6
OLIVER DUNG EM DAO (SR) - SAMO POLAKOVIČ (SR)
MILOŠ KAROL (SR) - NIKOLAS ĽAHKÝ (SR-16) 6:3, 6:2
ADNREJ STEHLÍK (SR) - Niklas Rohrer (Rak.) 3:6, 3:6
ANDREJ KRAJČÍK (SR) - Štěpán Pecák (ČR-15)

Dátum: 07. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Až pätnásť slovenských hráčov sa predstaví v kvalifikácii druhého turnaja ITF WTT M15 v Bratislave (8. - 14. marca 2021). V prvom kole dvojkolovej kvalifikácie sa v AXA aréne NTC predstavia Krištof Minárik, Matej Gálik, Miloš Karol, Peter Naď, Radovan Michalik, Martin Dobrý, Jakub Kaťuch, Samo Polakovič, Nikolas Ľahký, Andrej Krajčík, Patrik Jančovič, Tomáš Baláži, Michal Krajčí, Andrej Glváč a Jakub Novák. Kvalifikačné súboje sú na programe v centrálnej hale od 10.00 h. Turnaj sa opäť uskutoční za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení a bez účasti divákov.

Voľnú kartu priamo do hlavnej súťaže dostali z domácich hráčov Lukáš Pokorný, Lukáš Palovič a Michal Novanský.

Titul získal Ukrajinec Sačko

Ukrajinský tenista Vitalij Sačko získal titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Druhý nasadený zvíťazil vo finále nad kvalifikantom Jurgenom Briandom z Francúzska 6:1, 2:6, 7:6(3) za 148 minút. Dvadsaťtriročný rodák z Kremenčuku získal druhý singlový titul na okruhu ITF a za celkové víťazstvo si do rebríčka ATP pripíše 10 bodov. Po sobotňajšej prehre vo finále štvorhry si tak Sačko napravil chuť vo dvojhre.

Mikula s Oberleitnerom získali deblový titul

Dátum: 06. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Poľsko-rakúsky pár Michal Mikula s Neilom Oberleitnerom sa stali víťazmi štvorhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Vo finále si poradili s najvyššie nasadenou poľsko-ukrajinskou dvojicou Michal Dembek, Vitalij Sačko a zvíťazili vo vyrovnanom zápase 6:7(2), 6:3, 10-5 za 96 minút. Pre dvadsaťjedenročného Mikulu je to druhý deblový titul na okruhu ITF, rovnako starý Oberleitner sa raduje po štvrtý raz.

Kvalifikant Briand vo finále, vyzve dvojku Sačka

Francúzsky tenista Jurgen Briand (na snímke) sa predstaví vo finále turnaja ITF WTT M15 v Bratislave. Úspešný kvalifikant zdolal v druhom semifinále Čecha Andrewa Paulsona 7:6(5), 6:1 za 111 minút. V súboji o titul vyzve nasadenú dvojku turnaja Vitalija Sačka z Ukrajiny. Finálový zápas je na programe v AXA aréne NTC v nedeľu o 10.00 h.

Sačko prvým finalistom

Ukrajinský tenista Vitalij Sačko (na snímke) sa stal prvým finalistom turnaja ITF WTT M15 v Bratislave. V semifinálovom zápase si poradil so štvorkou podujatia Zsomborom Pirosom z Maďarska a zvíťazil 3:6, 6:3, 6:4 za 136 minút. Jeho súper vzíde z duelu medzi dvomi nenasadenými hráčmi, ktorými sú Čech Andrew Paulson a francúzsky kvalifikant Jurgen Briand.

Gálik s Karolom skončili vo štvrťfinále

Dátum: 04. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Matej Gálik spolu s Milošom Karolom nepostúpili do semifinále štvorhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Vo štvrťfinále nestačili na štvrtý nasadený francúzsky pár Baptiste Crepatte, Gabriel Petit a vo vyrovnanom zápase mu podľahli 7:6(6), 4:6, 8-10 za 90 minút. Obaja hráči NTC si pripíšu do deblového rebríčka ATP svoje prvé dva body. Bratislavský turnaj tak bude od piatka už bez domáceho zastúpenia.

Palovič prehral v druhom kole

Lukáš Palovič skončil na turnaji ITF WTT M15 Bratislava vo dvojhre v druhom kole. Nad sily zverenca trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza bol štvrtý nasadený Maďar Zsombor Piros, ktorému podľahol 3:6, 2:6 za 80 minút. Za postup do druhého kola si do singlového rebríčka ATP pripíše svoj prvý bod.

Gálik s Karolom ďalej

Dátum: 03. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Matej Gálik spolu s Milošom Karolom postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. V prvom kole si poradili s rakúsko-českou dvojicou Kris Krawcewicz, Yvo Panák a zvíťazili 6:4, 6:4 za 64 minút. Hráči NTC a držitelia voľnej karty sa v súboji o postup do semifinále stretnú so štvrtým nasadeným francúzskym párom Crepatte, Petit.

Palovič ďalej, zdolal Pokorného

Lukáš Palovič (na snímke) postúpil ako jediný slovenský zástupca do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. V úvodnom kole si poradil s krajanom a kamarátom z NTC Lukášom Pokorným vo vyrovnanom zápase 7:6(4), 7:5 za rovné dve hodiny. Zverenec trénera Milana Martinca si v druhom kole zmeria sily so štvrtým nasadeným Zsomborom Pirosom z Maďarska. Devätnásťročný rodák z Prešova si vďaka víťazstvu v prvom kole pripíše do rebríčka ATP svoj prvý bod.

Minárik končí v singli i debli

Krištof Minárik (na snímke) nepostúpil do druhého kola na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Držiteľ voľnej karty nestačil v úvodnom kole na kvalifikanta Constantina Bittouna Kouzmineho a prehral 6:2, 4:6, 4:6 za 140 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu nastúpil v stredu aj vo štvorhre. Spolu s Jánosom Feketem podľahli českej dvojici Andrew Paulson, Patrik Rikl 2:6, 4:6 za necelú hodinu.