DIEVČATÁ: KVALIFIKÁCIA 24 hráčok, HLAVNÁ 32 hráčok, ŠTVORHRA 16 dvojíc

iFortuna

AKTUALITY / News

Novanský aj Naď v prvom kole prehrali

Dátum: 03. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Michal Novanský (na snímke) a Peter Naď prehrali v prvom kole dvojhry na turnaji ITF WTT M15 Bratislava. Držiteľ voľnej karty Novanský dlho vzdoroval nasadenej jednotke Baptistemu Crepatemu z Francúzska (368. ATP), no napokon prehral 6:3, 2:6, 2:6 za 126 minút. Do druhého kola sa neprebojoval ani úspešný kvalifikant Naď. Ten nestačil na siedmeho nasadeného Francúza Kyriana Jacqueta a podľahol mu 3:6, 2:6 za 65 minút.

Novanský (zverenec Milana Martinca) a Naď (zverenec Ľubomíra Kurhajca) sa spolu predstavili aj vo štvorhre. V utorok nestačili na tretí nasadený rakúsky pár Alexander Erler, Lenny Hampel, ktorému podľahli 5:7, 4:6.

Čítať ďalej...

Slovenskí deblisti v utorok vypadli

Dátum: 02. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

V utorok na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave zasiahli do bojov vo štvorhre dve slovenské dvojice. Peter Naď spolu s Michalom Novanským, ktorí na turnaji štartovali vďaka voľnej karte, nestačili v prvom kole na tretí nasadený rakúsky pár Alexander Erler, Lenny Hampel a podľahli mu 5:7, 4:6. Rovnako za kratší koniec ťahali aj Lukáš Palovič s Lukášom Pokorným (na snímke). V zápase proti druhému nasadenému talianskemu páru Riccardo Balzerani, Francesco Forti tesne prehrali 4:6, 6:3, 7-10 a neobhája tak finále z novembrového bratislavského turnaja rovnakej kategórie.

Naď postúpil do hlavnej

Peter Naď (na snímke) postúpil do hlavnej súťaže na turnaji ITF WTT M15 v Bratislave. Vo finále kvalifikácie si v derby dvoch domácich hráčov poradil s Milošom Karolom a zdolal ho 6:3, 6:3. O postup do hlavnej súťaže bojoval v AXA aréne NTC aj posledný Slovák v kvalifikácii Michal Krajčí. Ten však nestačil na Maďara Zsombora Velcza a podľahol mu 0:6, 3:6. V hlavnej časti pavúka sa tak predstaví päť domácich hráčov - okrem Naďa sú to Lukáš Pokorný, Lukáš Palovič, Krištof Minárik a Michal Novanský. Zápasy prvého kola dvojhry majú na programe v stredu.

Dátum: 01. 03. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Z deviatich slovenských zástupcov v kvalifikácii turnaja ITF WTT M15 v Bratislave sa do druhého kola prebojovali traja hráči. Miloš Karol, Peter Naď a Michal Krajčí (na snímke) zdolali svojich súperov a v utorok zabojujú o postup do hlavnej súťaže turnaja. Práve Karol a Naď nastúpia proti sebe, Krajčí si zmeria sily s Maďarom Zsomborom Velczom. Minimálne jeden Slovák tak ešte doplní štvoricu domácich hráčov v hlavnom pavúku, ktorí od Slovenského tenisového zväzu dostali priamu voľnú kartu - Michal Novanský, Krištof Minárik, Lukáš Pokorný a Lukáš Palovič.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS 1. 3. 2021

KVALIFIKÁCIA 1. KOLO/ QUALIFYING 1st ROUND

Mikalai Haliak (Biel.-1) - Benedikt Emesz (Rak.) 6:3, 6:2
Daniel Siniakov (ČR) - Philip Bachmaier (Rak.-11) 6:2, 7:6(2)

Dátum: 28. 02. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

V nedeľu podvečer vyžrebovali v Národnom tenisovom centre kvalifikáciu turnaja ITF WTT M15 Bratislava. V prvom kole eliminačnej časti sa predstaví deväť Slovákov. Traja domáci hráči sa do nej dostali priamo - Miloš Karol (na snímke), János Fekete a Nikolas Ľahký. Šiesti budú štartovať  vďaka voľnej karte - Matej Gálik, Peter Naď, Radovan Michalik, Michal Krajčí, Jakub Kaťuch a Andrej Krajčík. Kvalifikácia sa v AXA aréne NTC začína v pondelok o 10.00 h.

Slováci štartujúci na voľné karty

Dátum: 25. 02. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

Turnaj kategórie ITF WTT M15 v bratislavskom NTC sa nezadržateľne blíži. V stredu sa na Slovenskom tenisovom zväze rozhodlo o držiteľoch voľných kariet do hlavnej súťaže i kvalifikácie. Z domácich hráčov dostali kartu do hlavnej súťaže Lukáš Pokorný (na snímke), Lukáš Palovič a Michal Novanský. V kvalifikácii sa predstavia Krištof Minárik, János Fekete, Miloš Karol, Matej Gálik, Peter Naď a Andrej Krajčík. V hlavnej časti sa vďaka voľnej karte predstaví aj mladý český hráč Andrew Paulson.

V marci odštartuje mužská pätnástka

Dátum: 19. 02. 2021     sekcia: AKTUALITY / News

V Národnom tenisovom centre sa v prvý marcový týždeň (1. - 7. marca 2021) uskutoční mužský turnaj ITF WTT M15 Bratislava. Najvyššie nasadeným hráčom podľa akceptácie by mal byť Francúz Baptiste Crepatte (360. ATP), dvojkou Čech Jan Šátral (362. ATP) a trojkou Ukrajinec Vitalij Sačko (403. ATP). Štvrtý v poradí je vlaňajší víťaz novembrového turnaja Zizou Bergs z Belgicka, ktorý sa už vtedy netajil tým, že v hlavnom meste Slovenska sa mu páči a rád sa na ďalšie turnaje do NTC opäť vráti.

Belgičan Zizou Bergs víťazom turnaja

Dátum: 29. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Belgický tenista Zizou Bergs (na snímke vpravo) sa stal víťazom turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020.  Šiesty nasadený hráč zvíťazil vo finále nad päťkou pavúka Bogdanom Bobrovom z Ruska 6:4, 6:2 za 76 minút. Dvadsaťjedenročný Belgičan prešiel celým turnajom bez straty setu a pripísal si prvé turnajové víťazstvo v tomto roku. Bratislavský titul bol celkovo štvrtý kariérny na okruhu ITF medzi mužmi.

Pokorný s Palovičom titul nezískali

Dátum: 28. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Lukáš Pokorný s Lukášom Palovičom nezískali titul na turnaji ITF WTT M15 Bratislava 2020. Vo finále nestačili na štvrtý nasadený rusko-ukrajinský pár Arťom Dubrivnyj, Vadym Ursu a podľahli mu 2:6, 0:6. V prvom sete nezachytili mladí Slováci úvod, obaja si stratili svoje podanie a rýchlo nabrali manko 0:4. Potom zo seba striasli počiatočnú nervozitu, na podaní ani jeden nezaváhal, no štvorky pavúka dotiahli set do víťazného konca. Druhý set mal však tiež jednoznačný priebeh. Na súperoch bolo vidieť väčšie skúsenosti a s prehľadom zápas doviedli do úspešného konca.

Proti Bergsovi vo finále Bobrov

Ruský tenista Bogdan Bobrov (na snímke) bude súperom Belgičana Bergsa vo finále turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. V druhom sobotňajšom semifinále dvojhry zdolal v AXA aréne NTC Petra Fajtu z Maďarska 3:6, 6:4, 6:1 za 113 minút. Piaty nasadený Rus cestou do finále stratil vo všetkých štyroch zápasoch set, zaujímavosťou je, že v každom z duelov prehrával 0:1 a priebeh zápasu musel otáčať.