DIEVČATÁ: KVALIFIKÁCIA 24 hráčok, HLAVNÁ 32 hráčok, ŠTVORHRA 16 dvojíc

iFortuna

AKTUALITY / News

Belgičan Bergs prvým finalistom

Dátum: 28. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Belgický tenista Zizou Bergs (na snímke) sa stal prvým finalistom turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. Turnajová šestka zdolala v semifinále Ukrajinca Danyla Kaleničenka hladko 6:4, 6:2 za 79 minút. Dvadsaťjedenročnému hráčovi sa darilo na podaní, okrem vysokej percentuálnej úspešnosti využitia prvého podania (89%) zaznamenal aj 9 es. Vo finále sa stretne s lepším z druhej semifinálovej dvojice Peter Fajtra (Maďarsko) - Bogdan Bobrov (Rusko).

Čítať ďalej...

O finále v dvojhre aj Fajta proti Bobrovovi

Dátum: 27. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Maďarský tenista Peter Fajta (na snímke), ktorý na turnaji ITF WTT M15 Bratislava 2020 štartuje vďaka postaveniu v juniorskom rebríčku, postúpil už do semifinále dvojhry. Vo štvrťfinále vyradil ôsmeho nasadeného Čecha Mareka Gengela 6:3, 6:3 za 68 minút. O postup do finále zabojuje s Rusom Bogdanom Bobrovom, päťkou pavúka. Ten si v ďalšom trojseťáku poradil s Tobiasom Simonom z Nemecka po setoch 2:6, 7:6(6), 6:4 za 128 minút.

V semifinále Bergs proti Kaleničenkovi

Belgický tenista Zizou Bergs (na snímke) postúpil do semifinále turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. Šiesty nasadený si vo šťvrťfinále poradil so štvorkoiu pavúka Arťomom Dubrivným z Ruska 7:5, 7:5 za takmer dve hodiny. V semifinále sa dvadsaťjedenročný Belgičan stretne s Ukrajincom Danylom Kaleničenkom, ktorý vyradil krajana Vadyma Ursua 6:3, 6:4 za 98 minút.

Pokorný s Palovičom o titul!

Lukáš Pokorný s Lukášom Palovičom zabojujú o svoj prvý mužský titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT M15 Bratislava 2020. V semifinálovom zápase si poradili s rakúsko-chorvátskou dvojicou Filip Misolic, Frane Ninčevič 6:3, 7:6(1) za 74 minút. Zverenci trénerov Milana Martinca a Ľubomíra Kurhajca si v zápase ani raz nestratili servis, odvrátili všetkých šesť brejkbalov. Vo finále sa stretnú so štvrtým nasadeným rusko-ukrajinským párom Arťom Dubrivnij, Vadym Ursu.

Pokorný s Palovičom v semifinále debla

Dátum: 26. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Lukáš Pokorný s Lukášom Palovičom postúpili už do semifinále štvorhry na turnaji ITF WTT M15 Bratislava 2020. Vo štvrťfinále si hladko poradili s tretím nasadeným ruským párom Bogdan Bobrov, Savrijan Danilov 6:3, 6:3 za necelú hodinu. Hráči NTC a držitelia voľnej karty na bratislavskom turnaji sa v súboji o finále stretnú s rakúsko-chorvátskou dvojicou Filip Misolic, Frane Ninčevič.

Karol s Novanským skončili aj v debli

Dátum: 25. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Miloš Karol s Michalom Novanským (na snímke) prehrali v prvom kole na turnaji ITF WTT M15 Bratislava 2020. Držitelia voľnej karty nestačili na poľský pár Michal Mikula, Yann Wojcik a podľahli mu 4:6, 2:6 za necelú hodinu. Za celý zápas si nevypracovali ani jediný brejkbal a sami si servis prehrali trikrát.

Pokorný aj Minárik vypadli, dvojhra už bez Slovákov

Lukáš Pokorný (na snímke) ani Krištof Minárik neprešli úvodným kolom turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. Držiteľ voľnej karty Pokorný podľahol Fínovi Ottovi Virtanenovi (608. ATP) 5:7, 4:6 za 83 minút. S turnajom sa však ešte nelúči, vo štvrtok sa predstaví vo štvrťfinále štvorhry po boku Lukáša Paloviča.

Palovič otáčal, no napokon neotočil

Lukáš Palovič (na snímke) zviedol veľmi vyrovnaný súboj prvého kola na turnaji ITF WTT M15 Bratislava 2020. S kvalifikantom Filipom Misolicom z Rakúska prehral v maratónskom zápase 6:7(3), 6:3, 6:7(4) za 183 minút. Zverenec trénerského dua Milan Martinec, Ľubomír Kurhajec viedol v rozhodujúcom treťom sete 2:0, no náskok si neudržal a o víťazovi rozhodoval tajbrejk.

Novanský po dráme prehral

Michal Novanský (na snímke) prehral v prvom kole turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. Vo vyrovnanom zápase bol nad jeho sily piaty nasadený Rus Bogdan Bobrov (438. ATP), ktorému podľahol 6:3, 4:6, 6:7(4) za 148 minút. Zverenec trénerov Ľubomíra Kurhajca a Milana Martinca v NTC mal na dosah prvé víťazstvo medzi mužmi, no aj napriek dobrému a bojovnému výkonu ťahal v koncovke napokon za kratší koniec.

Vanko podľahol kvalifikantovi

Tomáš Vanko (na snímke) nepostúpil do druhého kola na turnaji ITF WTT M15 Bratislava 2020. V úvodnom zápase hlavnej súťaže prehral držiteľ voľnej karty s kvalifikantom Vadymom Ursuom z Ukrajiny 5:7, 2:6 za 82 minút. Devätnásťročnému Slovákovi sa nedarilo na servise, súpera pustil až k desiatim brejkbalovým príležitostiam, pričom polovicu nedokázal odvrátiť.

Pokorný s Palovičom do štvrťfinále

Dátum: 24. 11. 2020     sekcia: AKTUALITY / News

Lukáš Pokorný s Lukášom Palovičom (na snímke) postúpili do štvrťfinále turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. V prvom kole vyradili zverenci trénerov Milana Martinca a Ľubomíra Kurhajca ďalší domáci pár János Fekete, Krištof Minárik 6:4, 5:7, 10-5 za 89 minút. Pre oboch Lukášov je to vôbec prvá výhra vo štvorhre na okruhu ITF medzi mužmi. V súboji o semifinále sa hráči NTC stretnú s tretím nasadeným ruským párom Bogdan Bobrov, Savrijan Danilov.

Z kvalifikácie do hlavnej iba Minárik

Krištof Minárik (na snímke) postúpil ako jediný slovenský hráč z kvalifikácie do hlavnej súťaže turnaja ITF WTT M15 Bratislava 2020. Vo finále eliminačných bojov zdolal deviaty nasadený hráč NTC šestku pavúka Kaia Lemstra z Nemecka 6:2, 6:4. V hlavnej súťaži bratislavského turnaja ITF sa v AXA aréne NTC predstaví dovedna päť hráčov. Okrem kvalifikanta Minárika budú štartovať Lukáš Pokorný, Lukáš Palovič, Michal Novanský a Tomáš Vanko, všetci držitelia voľnej karty.