• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Lacko pripustil koniec kariéry

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Lacko pripustil koniec kariéry

 
news img

Lukáš Lacko na stredajšom slávnostnom galavečeri odovzdávania cien Tenista roka 2022 naznačil, že aktuálne sa končiaca sezóna bola pravdepobne jeho poslednou v aktívnom profesionálnom tenisovom kolotoči. Dlhoročný slovenský daviscupový reprezentant má problémy s ramenom, ktoré ho sužujú dlhšiu dobu. Od tenisu však ešte definitívne odísť nechce.

"Sezóna bola veľmi komplikovaná. Od začiatku tam boli stále nejaké problémy, či už zdravotné alebo herné. Vždy som sa snažil dať sa dokopy a znovu to skúsiť, ale opäť ma niečo pribrzdilo. Aj v minulosti sa mi po pauze podarilo viackrát vrátiť sa a uhrať dôležité body, tak som veril, že to vyjde aj teraz. Telo mi už ale nefunguje tak ako v minulosti. Musel som sa preto rozhodnúť. Nechcel som závery robiť počas sezóny, preto som si na to sadol s čistou hlavou a takto som sa teraz rozhodol," povedal tridsaťpäťročný Lukáš, ktorý v koncoročnej ankete organizovanej Slovenským tenisovým zväzom zvíťazil v rokoch 2010 a 2013.

Lacko však úplné zbohom aktívnemu tenisu nehovorí. Ani rozhodnutie o možnom konci sa nerodilo ľahko. "Mám z toho zmiešané pocity. Bol som typ hráča, ktorý dokázal v nejakej časti sezóny zapnúť a vyhrať turnaj. Musel som na to však cítiť dobre. Mal som tú vieru aj tento rok, ale ako výsledky neprichádzali, postupne sa vytrácala. Nedávam tomu ale ešte definitívnu bodku. Stále mám rád tenis, aj na budúci rok by som chcel ešte absolvovať nejaké zápasy, či už ligové alebo exhibičné."

Jediný trojnásobný víťaz medzinárodných majstrovstiev Slovenska v tenise mužov nad bilancovaním kariéry zatiaľ do hĺbky nepremýšľal, no v stručnosti ju zhodnotil. "Prešiel som si toho veľa, absolvoval som najväčšie turnaje, prišli aj pády, potom som sa zasa šplhal hore. Veľa vecí som sa naučil. Viem, kde som urobil chyby, ale mnoho som toho urobil aj správne. Niečo fungovalo, niečo nefungovalo. Aktuálne to cítim tak, že by som tieto skúsenosti rád odovzdával ďalej," naznačil na záver svoje ďalšie možné smerovanie k trénerstvu Lacko.

 

Vložené: 24. 11. 2022       Kategória: Tenis doma
 
news img

TR: Molčan a Schmiedlová

V 29. ročníku ankety Tenista roka 2022 zvíťazili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová. Pre hráča Národného tenisového centra je to prvé víťazstvo v tejto ankete, Schmiedlová sa z ocenenia teší už po štvrtý raz. Medzi juniormi zvíťazil už po druhý raz Peter Benjamín Privara, najlepšou juniorkou je premiérovo Nikola Daubnerová. Talentom roka sa stala Mia Pohánková a medzi tímami zvíťazil hráčky z Pohára Billie Jean Kingovej.

22. 11. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Trnava v singli bez Slovákov

Lukáš Pokorný (na snímke) sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Trnave. V druhom kole nestačil na štvrtého nasadeného Španiela Daniela Rincona a podľahol mu 4:6, 2:6 za 74 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca bol posledným Slovákom v singlovom pavúku trnavského turnaja. Po boku Miloša Karola pokračuje ešte vo štvorhre, najvyššie nasadený pár je už v semifinále.

FOTO: empire-indoor-tennis-tour

08. 12. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

ITF WTT M25: Slováci prehrali

Michal Krajčí (na snímke) aj Miloš Karol vypadli v druhom kole dvojhry na turnaji ITF WTT M25 v Trnave. Úspešný kvalifikant Krajčí nestačil na tretieho nasadeného Čecha Michaela Vrbenského (369. ATP) a podľahol mu 3:6, 4:6 za 69 minút. Karol, ktorý na turnaji štartoval vďaka voľnej karte, prehral s Belgičanom Tibom Colsonom 4:6, 4:6 za 93 minút. Singlová časť pavúka je tak už bez slovenskej účasti.

02. 12. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

ITF WTT M25: Ďalej 2 Slováci

V  hlavnom singlovom pavúku mužského turnaja ITF WTT M25 v Trnave sa predstavilo osem Slovákov. Do druhého kola dvojhry sa z nich prebojovali Michal Krajčí (na snímke) a Miloš Karol. Úspešný kvalifikant Krajčí hladko zdolal v úvodnom kole Holanďana Micka Veldheera 6:1, 6:3 za 61 minút. Sedemnásťročný hráč Národného tenisového centra narazí v ďalšom kole na tretieho nasadeného Michaela Vrbenského (369. ATP) z Českej republiky.

30. 11. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Daubnerová: Špeciálny moment

Nikola Daubnerová získala v koncoročnej ankete Slovenského tenisového zväzu titul Juniorka roka 2022. Sedemnásťročná hráčka Národného tenisového centra je aktuálne na 9. pozícii svetového juniorského rebríčka ITF. V priebehu roka uhrala hneď niekoľko výrazných výsledkov. Prebojovala sa napríklad do štvrťfinále dvojhry na Roland Garros, zahrala si v semifinále štvorhry vo Wimbledone. Na majstrovstvách Európy získala s Ninou Vargovou zlatú medailu vo štvorhre a s družstvom dievčat do 18 rokov vybojovali striebro.

25. 11. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Fotogaléria Tenista roka 2022

V stredu vyhlásili v Národnom tenisovom centre víťazov ankety Tenista roka 2022. Slovenský tenisový zväz usporiadal pri tejto príležitosti veľký galavečer, na ktorom si hlavné ceny prevzali Anna Karolína Schmiedlová a Alex Molčan. Medzi juniormi titul získali Peter Benjamín Privara a Nikola Daubnerová. Talentom do 15 rokov bola vyhlásená Mia Pohánková a ocenenie Tím roka si odniesol tím Slovenska reprezentujúci v Pohári Billie Jean Kingovej. Galavečer zachytil objektívom Dušan Barbuš.

24. 11. 2022
Tenis doma Více zde