• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Aktuality

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality

 
« 123456 .. 10 »   1/671
news img

Schmiedlová podľahla Gauffovej

Anna Karolína Schmiedlová neuspela v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Šiestej nasadenej vlaňajšej finalistke Američanke Coco Gauffovej podľahla 5:7, 2:6 za 91 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza dosiahla na parížskej antuke napriek prehre životný úspech. Po prvý raz v kariére postúpila na niektorom z podujatí veľkej štvorky medzi elitnú šestnástku. Z francúzskej metropoly si odnáša 240 bodov do svetového rebríčka WTA, v ktorom zaznamená výrazný posun dopredu. V jeho onlajn vydaní figuruje aktuálne na 74. mieste.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Jamrichová do druhého kola

Renáta Jamrichová postúpila do druhého kola dvojhry na juniorke druhého grandslamového turnaja roka Roland Garros. Siedma nasadená hráčka zvíťazila v úvodnom zápase nad americkou kvalifikantkou Tyrou Caterinou Grantovou, ktorú zdolala 6:4, 6:4 za 84 minút. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra odplatila Grantovej finálovú prehru spred dvoch týždňov na antukovom turnaji v Santa Croce.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík v Heilbronne víťazne

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 125 v nemeckom Heilbronne (145 000 EUR, antuka vonku). V úvodnom kole otočil vývoj zápasu s domácim Maximilianom Martererom a zvíťazil 3:6, 6:2, 7:6(5) za 146 minút. Jeho ďalším súperom bude lepší z taliansko-austrálskej dvojice Marco Cecchinato - Akira Santillan.

05. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Rozbehla sa juniorka

Na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros sa v nedeľu rozbehla súťaž juniorov. Z mladých slovenských hráčok boli v pavúku dievčat tri talentované hráčky - Renáta Jamrichová, Nikola Daubnerová a Nina Vargová (na snímke). V úvodný deň zasiahli do hry Daubnerová s Vargovou, na Jamrichovú čaká duel úvodného kola v pondelok.

04. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramkovej tesne ušiel titul

Rebecca Šramková nezískala titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT W40 v slovinskom meste Otočec (40 000 USD, antuka vonku). V pozícii sedmičky pavúka nestačila vo finále na druhú nasadenú hráčku Valentini Grammatikopoulovú z Grécka (189. WTA) a podľahla jej 4:6, 4:6 za 89 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza zvíťazila v Otočci minulý týždeň, teraz tak k titulu pridala finálovú účasť.

04. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová: Životný úspech

Anna Karolína Schmiedlová dosiahla postupom do osemfinále dvojhry na Roland Garros doposiaľ svoj najväčší grandslamový úspech. V sobotňajšom dueli tretieho kola hladko zdolala americkú kvalifikantku Kaylu Dayovú, v ďalšom zápase ju však čaká tvrdší oriešok. Šiesta nasadená Coco Gauffová už Schmiedlovú raz zdolala a tak jej slovenská singlová jednotka bude mať čo oplácať.

04. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková opäť vo finále v Otočci

Rebecca Šramková zabojuje o titul v dvojhre na turnaji ITF WTT W40 v slovinskom meste Otočec (40 000 USD, antuka vonku). V pozícii sedmičky pavúka si v semifinále poradila s dvanástou nasadenou Američankou Elvinou Kalievovou, ktorú zdolala 7:6(5), 6:1 za 95 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Dávida Olasza si vo finále zmeria sily s druhou nasadenou hráčkou Valentini Grammatikopoulovou z Grécka (189. WTA).

03. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kajka do osemfinále - galéria

Anna Karolína Schmiedlová sa prvý raz v kariére predstaví v osemfinále grandslamového turnaja. Postúpiť doň sa jej podarilo na obľúbenom antukovom Roland Garros v Paríži. V treťom kole nedala šancu americkej kvalifikantke Kayle Dayovej, ktorú zdolala hladko 6:1, 6:3. Zápas fotoobjektívom sledovala Marleen Fouchier.

03. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Skvelá Schmiedlová v osemfinále!

Anna Karolína Schmiedlová sa prvýkrát v kariére prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji. V treťom kole Roland Garros zdolala americkú kvalifikantku Kaylu Dayovú hladko 6:1, 6:3 za 80 minút. Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nastúpi v súboji o postup do štvrťfinále proti šiestej nasadenej vlaňajšej finalistke Američanke Coco Gauffovej.

Schmiedlová si na parížskej antuke vylepšila svoje grandslamové maximum, ktorým bolo tretie kolo na Roland Garros 2020 a 2014 i na US Open 2015.

03. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Molčan: Proti Zverevovi to nešlo

Alex Molčan po prehre vo večernom zápase druhého kola Roland Garros s Nemcom Alexandrom Zverevom neskrýval sklamanie, no postavil sa k tomu športovo. S nasadenou dvadsaťdvojkou z Nemecka sa mu nepodarilo dostať do zápasu podľa jeho predstáv a na centrálnom dvorci v Paríži mu podľahol 4:6, 2:6, 1:6. Favorizovaný súper sa vrátil na dvorec Philippa Chatriera prvý raz od vlanajšieho semifinále proti Španielovi Rafaelovi Nadalovi, ktoré skrečoval pre vážne zranenie členka.

02. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

RG: Molčan nestačil na Zvereva

Alex Molčan neuspel v druhom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Na parížskej antuke prehral s nasadenou dvadsaťdvojkou Nemcom Alexandrom Zverevom 4:6, 2:6, 1:6 za necelé dve hodiny. Jeho maximom na podujatiach veľkej štvorky zostáva tretie kolo z vlaňajšieho Wimbledonu a US Open 2021.

01. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová: Bola som odvážna

Anna Karolína Schmiedlová postupom do tretieho kola dvojhry na Roland Garros vyrovnala svoje maximum z grandslamových turnajov. Po vyradení jedenástej nasadenej Rusky Veroniky Kudermetovovej v prvom kole potvrdila dobrú formu na parížskej antuke aj v ďalšom zápase, v ktorom zdolala španielsku lucky-loserku Alionu Bolsovovú.

01. 06. 2023
Aktuality Více zde
 
« 123456 .. 10 »   1/671