Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Séria turnajov, ktorú organizuje Slovenský tenisový zväz pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, sa rozbehla prvým podujatím. Všetky dôležité informácie, denný program, pavúky, výsledky, rozhovory a fotografie nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk.

news img

Slovenský tenisový zväz (STZ) organizuje sériu špeciálnych turnajov mužov a žien s názvom „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“. Jej cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program, predovšetkým pre hráčov a hráčky, ktorí zvyčajne štartujú na turnajoch ATP, WTA a ITF. Ide v prevažnej miere o reprezentantov a reprezentantky SR v kategóriách dospelých a dorastu. STZ má záujem, aby najlepší slovenskí hráči mali zabezpečený čo najkvalitnejší domáci program. Všetky turnaje sú určené pre 16 mužov a 16 žien, ktorí budú do turnaja akceptovaní podľa stanovených pravidiel.

news img

Rozhovory o tenise - Andrej Martin

V ďalšom pokračovaní relácie Rozhovory o tenise bol hosťom v štúdiu Andrej Martin. Tridsaťštyriročný slovenský tenista sa do súťažného diania vracia po takmer dvojročnej nútenej prestávke, za ktorú môže neúmyselné a nevedomé požitie podporných prostriedkov. Práve o dopingovej kauze, o tom, čo všetko ho naučila a na čo všetko by si profesionálni ale i mladí začínajúci športovci mali dávať pozor a pred čím sa vystríhať, sme sa s Andrejom porozprávali v štúdiu. Hosťom rozhovoru bol aj projektový manažér Slovenského tenisového zväzu Peter Dedík, ktorý sa vo svojej práci venuje aj negatívnym javom v športe, medzi ktoré doping zaraďujeme.

25. 07. 2024
Rozhovory Více zde

news img

OH: Schmiedlová pozná súperku

Anna Karolína Schmiedlová nastúpi v prvom kole olympijského turnaja na dvorcoch areálu Rolanda Garrosa proti Britke Katie Boulterovej. Rozhodol o tom štvrtkový žreb. Schmiedlovej patrí v poslednom vydaní rebríčka WTA 70. priečka, jej súperka je na 34. pozícii. Dvadsaťdeväťročná hráčka Národného tenisového centra má s Boulterovou vyrovnanú zápasovú bilanciu 1:1. Na víťazku tohto súboja čaká v druhom kole lepšia z brazílsko-francúzskeho duelu medzi Beatriz Haddadovou Maiovou a Varvarou Gračevovou.

Aktuality Více zde

news img

Petráško finalistom dvojhry na TEJT 3 U16 v Slovenskej Ľupči

V termíne 1. - 7. júla 2024 sa v Slovenskej Ľupči uskutočnil medzinárodný turnaj kategórie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 16 rokov. Najúspešnejším zo slovenských reprezentatov bol Matúš Petráško (druhý zľava), ktorý sa prebojoval do finále dvojhry. V tom nestačil na siedmeho nasadeného Poliaka Wiktora Ježa a podľahol mu 1:6, 4:6. Vo štvorhre chlapcov sa do semifinále dostali dva slovenské páry - Filip Čierny s Dominikom Gibalom a Adam Andel s Martinom Bobošíkom.

24. 07. 2024
Tenis doma Více zde

news img

Kvalifikačná skupina ME U18 chlapčenských družstiev v Piešťanoch

Kvalifikačná skupina majstrovstiev Európy chlapčenských družstiev hráčov do 18 rokov sa už tradične uskutoční na dvorcoch TK Kúpele Piešťany. V termíne 31. júla - 2. augusta si tu šesť tímov (Rakúsko, Francúzsko, Malta, Slovensko, Španielsko a Ukrajina) zmeria sily o postup do finálovej skupiny ME (5. - 7. august, Lyon, Francúzsko). Slovensko reprezentujú Jakub Medveď, Nikolas Paulovič a Filip Poklemba pod vedením kapitána Lukáša Lacka.

news img

Kočišová so singlovým titulom na TEJT 2 v Kufsteine

Sofia Rachel Kočišová získala singlový titul na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v rakúskom Kufsteine. V pozícii nasadenej jednotky zvíťazila vo finále nad Austrálčankou Pauline Maovou a zdolala ju 6:1, 0:6, 6:0. Pre štrnásťročnú Kočišovú je to prvý titul vo dvojhre vo vekovej kategórii do 14 rokov na okruhu Tennis Europe.