• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

TENIS EP = elektronické periodikum STZ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP

 
Hlavní obsah stránky

 Tenis EP = elektronické periodikum Slovenského tenisového zväzu:   www.stz.sk/tenis

- - - AKTUALITY

- - - TENIS DOMA

- - - DAVIS CUP

- - - FED CUP

- - - SLOVAK OPEN

- - - ROZHOVORY

- - - TASR

- - - ARCHÍV (mesačník tenis 2006 - 2012)

Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Periodicita: denná aktualizácia
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

 

 

 
 
 
news img

TR: Molčan a Schmiedlová

V 29. ročníku ankety Tenista roka 2022 zvíťazili Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová. Pre hráča Národného tenisového centra je to prvé víťazstvo v tejto ankete, Schmiedlová sa z ocenenia teší už po štvrtý raz. Medzi juniormi zvíťazil už po druhý raz Peter Benjamín Privara, najlepšou juniorkou je premiérovo Nikola Daubnerová. Talentom roka sa stala Mia Pohánková a medzi tímami zvíťazil hráčky z Pohára Billie Jean Kingovej.

22. 11. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Mihalíková s deblovým titulom

Tereza Mihalíková získala titul vo štvorhre na turnaji WTA 125 v mexickom meste Tampico (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). Spolu s Indonézankou Aldilou Sutjadiovou potvrdili pozíciu nasadených jednotiek a vo finále zvíťazili nad americkou dvojicou Ashlyn Kruegerová, Elizabeth Mandliková 7:5, 6:2 za 68 minút. Pre zverenku trénera Jána Sabovčíka a kondičného Jozefa Ivanka je to druhý titul v tejto sezóne na turnaji rovnakej kategórie, celkovo má na svojom kontre tri. Najväčším úspechom dvadsaťštyriročnej hráčky NTC je titul z turnaja WTA 250 v slovinskom meste Portorož.

30. 10. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Séria turnajov, ktorú organizuje Slovenský tenisový zväz pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, sa rozbehla prvým podujatím. Všetky dôležité informácie, denný program, pavúky, výsledky, rozhovory a fotografie nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk.

 
news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Slovenský tenisový zväz (STZ) organizuje sériu špeciálnych turnajov mužov a žien s názvom „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“. Jej cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program, predovšetkým pre hráčov a hráčky, ktorí zvyčajne štartujú na turnajoch ATP, WTA a ITF. Ide v prevažnej miere o reprezentantov a reprezentantky SR v kategóriách dospelých a dorastu. STZ má záujem, aby najlepší slovenskí hráči mali zabezpečený čo najkvalitnejší domáci program. Všetky turnaje sú určené pre 16 mužov a 16 žien, ktorí budú do turnaja akceptovaní podľa stanovených pravidiel.

 
news img

Trnava v singli bez Slovákov

Lukáš Pokorný (na snímke) sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Trnave. V druhom kole nestačil na štvrtého nasadeného Španiela Daniela Rincona a podľahol mu 4:6, 2:6 za 74 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca bol posledným Slovákom v singlovom pavúku trnavského turnaja. Po boku Miloša Karola pokračuje ešte vo štvorhre, najvyššie nasadený pár je už v semifinále.

FOTO: empire-indoor-tennis-tour

08. 12. 2022
Tenis doma Více zde
 
news img

Kužmová je vo štvrťfinále

Viktória Kužmová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). Piata nasadená hráčka si v druhom kole poradila s Američankou Sophie Changovou a zdolala ju 6:4, 6:2 za 68 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka si v súboji o postup do semifinále zmeria sily s dvojkou pavúka Kristinou Mladenovicovou z Francúzska.

08. 12. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Rozhovor s A. K. Schmiedlovou

V štúdiu televízie Slovenského tenisového zväzu sme v Rozhovoroch o tenise tentoraz privítali slovenskú ženskú singlovú jednotku Annu Karolínu Schmiedlovú. S držiteľkou ocenenia Tenistka roka 2022 sme sa zhovárali o pomaly sa končiacej sezóne, o jej individuálnych úspechoch, ale aj o reprezentačnom vystúpení na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej. Dvadsaťosemročná hráčka Národného tenisového centra priblížila svoju prípravu na budúcu sezónu a taktiež predbežné plány spojené s jej začiatkom.

07. 12. 2022
Rozhovory Více zde
 
news img

Trio Slovákov v Trnave končí

Trojica Slovákov Michal Krajčí (na snímke), Michal Novanský a Jakub Krošlák vypadla v úvodnom kole dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Trnave. Úspešný kvalifikant Krajčí nestačil na štvrtého nasadeného Španiela Daniela Rincona a podľahol mu 2:6, 6:7(5) za 97 minút. Novanský v súboji dvoch kvalifikantov vyhral prvý set, ale napokon so Švajčiarom Mikom Brunoldom ťahal za kratší koniec a prehral 7:6(2), 3:6, 4:6.

07. 12. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková v Dubaji ďalej

Rebecca Šramková postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT W100 v Dubaji (100 000 USD, tvrdý povrch vonku). V súboji dvoch držiteliek voľnej karty si poradila s Izraelčankou Linou Glushkovou a zvíťazila 7:6(4), 6:3 za 123 minút. Dvadsaťšesťročná hráčka NTC, ktorú od decembra vedie tréner Milan Martinec, zabojuje o postup do semfinále proti Francúzke Else Jacquemotovej.

06. 12. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Pokorný v Trnave zdolal Naďa

Lukáš Pokorný (na snímke) sa prebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Trnave. V slovenskom derby zápase dvoch hráčov Národného tenisového centra zvíťazil nad Petrom Naďom, ktorého zdolal 6:1, 6:7(10), 6:4 za 153 minút. Zverenec trénera Ľubomíra Kurhajca si v ďalšom zápase zmeria sily s víťazom duelu medzi Michalom Krajčím a štvrtým nasadeným Španielom Danielom Rinconom.

06. 12. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Hopman Cup opäť v kalendári

Hopmanov pohár bude v roku 2023 opäť súčasťou tenisového kalendára. Majstrovstvá sveta miešaných družstiev sa uskutočnia 19. - 23. júla vo francúzskom Nice. Oznámili to predstavitelia Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Trikrát v ére samostatnosti sa zo zisku diamantových loptičiek tešili slovenskí tenisti. V roku 1998 triumfovali v Perthe Karina Habšudová a Karolom Kučerom, v januári 2005 Daniela Hantuchová s Dominikom Hrbatým. Dlhoročný líder daviscupového tímu sa zapísal na listinu víťazov Hopmanovho pohára aj v roku 2009 po boku Dominiky Cibulkovej.

06. 12. 2022
Aktuality Více zde
 
news img

Novanský a Krajčí do hlavnej

Zo štvorice Slovákov, ktorí sa predstavili vo finále kvalifikácie na turnaji ITF WTT W15 v Trnave sa do hlavnej súťaže prebojovali Michal Novanský (na snímke) a Michal Krajčí. Novanský si v pozícii nasadenej osmičky poradil vo vyrovnanom zápase s Johnom Sperlem z Nemecka, ktorého zdolal 6:1, 6:7(11), 10-7. V prvom kole hlavnej súťaže si zmeria sily s ďalším úspešným kvalifikantom Mikom Brunoldom zo Švajčiarska.

06. 12. 2022
Aktuality Více zde