Vydavateľ: STZ a STZ Marketing, s. r. o., Príkopova 6, 831 03 Bratislava
Redakcia: Príkopova 6, 831 03 Bratislava, 8. poschodie, telefón 02/49 209 881
Zodpovedná redaktorka: Ing. Petra Chamillová
Redakčná rada: Dr. Tibor Macko, Ing. Igor Moška, Dr. Ľubomír Páleník, Ing. Vladimír Habas
Newsletter: súčasť elektronického média s dvojtýždňovou periodicitou
ISSN: 1339-9764

news img

Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna

Séria turnajov, ktorú organizuje Slovenský tenisový zväz pod názvom Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna, sa rozbehla prvým podujatím. Všetky dôležité informácie, denný program, pavúky, výsledky, rozhovory a fotografie nájdete na stránke www.peugeottennistour2020.sk.

news img

Slovenský tenisový zväz (STZ) organizuje sériu špeciálnych turnajov mužov a žien s názvom „Peugeot Tennis Tour 2020 by Fortuna“. Jej cieľom je zabezpečiť kvalitný súťažný program, predovšetkým pre hráčov a hráčky, ktorí zvyčajne štartujú na turnajoch ATP, WTA a ITF. Ide v prevažnej miere o reprezentantov a reprezentantky SR v kategóriách dospelých a dorastu. STZ má záujem, aby najlepší slovenskí hráči mali zabezpečený čo najkvalitnejší domáci program. Všetky turnaje sú určené pre 16 mužov a 16 žien, ktorí budú do turnaja akceptovaní podľa stanovených pravidiel.

news img

Kucbeľ s titulom vo dvojhre na LMR mužov na západnom Slovensku

Filip Kucbeľ (ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice) získal titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách mužov na západnom Slovensku. Vo finále si na dvorcoch Hi-Ten TAC Dunajská Streda poradil s Alešom Mísařom (TK Kúpele Piešťany) a zdolal ho 6:2, 2:6, 6:3. Vo štvorhre sa z titulu tešili Mísař s klubovým spoluhráčom Alexom Lapšanským, vo finále vyhrali nad párom Michal Lukačovič (TC EMPIRE Trnava), Yannik Rogulski (TKM - Tenisový klub Madunice) 6:3, 6:2.

22. 05. 2024
Tenis doma Více zde

news img

Gombos v Augsburgu do 2. kola

Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 50 v nemeckom Augsburgu (36 900  eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom kole nad Andreom Picchionem z Talianska a zdolal ho 6:4, 5:7, 6:4 za takmer tri hodiny. Zverenec trénera Tibora Tótha a kondičného Dávida Olasza si v ďalšom zápase zmeria sily s  najvyššie nasadeným Kazachom Timofejom Skatovom.

Aktuality Více zde

news img

Marhevka a Rolková víťazmi LMR detí do 10 rokov v Bratislave

Michal Marhevka (TK Slovan Bratislava) a Natália Rolková (TK Inter Bratislava) sa stali víťazmi LMR detí do 10 rokov v Bratislave. Na dvorcoch TK Jednotka zvíťazil Marhevka vo finále dvojhry nad Hugom Hanulíkom (Tenisový klub Dúbravka BA) hladko 6:0. Vo štvorhre titul získali Marco Urvay s Lukasom Lörinčíkom (obaja TK Petržalka) po víťazstve 7:5 nad párom Marhevka, Michal Čičo (TK Slovan Bratislava).

21. 05. 2024

news img

Šramková víťazkou LMR žien v Bratislave

Tamara Šramková (TK Jednotka Bratislava) získala titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách žien v Bratislave. Vo finále si na kurtoch TK Zohor poradila s Miou Mayerovou (TK Slávia STU Bratislava) a zdolala ju 7:6(4), 6:2. Vo štvorhre si titul vybojovali Lucia Scheberová (TK LOVE 4 TENNIS Bratislava) s Hanou Georgievskou (TK Slávia STU Bratislava) po tesnom víťazstve 3:6, 6:3, 10-3 nad párom Dominika Elizabeth Bab, Ivana Daubnerová (obe TK Slovan Bratislava).

news img

Bartovic a Lenártová víťazmi LMR starších žiakov na západe

Artur Bartovic (TK Kúpele Piešťany) a Lara Lenártová (TC EMPIRE Trnava) sa získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách starších žiakov na západnom Slovensku. Na kurtoch TK Slávia SPU Nitra si Bartovic vo finále poradil s domácim hráčom Matúšom Mravíkom a zdolal ho 6:3, 6:3. Vo štvorhre titul získali Patrik Košťany (TK Kúpele Piešťany) s Igorom Malinkom (TC Topoľčany), fináloví súperi Bartovic s Jakubom Rusnákom na zápas nenastúpili.

news img

Paulovčák víťazom LMR mužov v Bratislave

Samuel Paulovčák (TK LOVE 4 TENNIS Bratislava) získal titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách mužov v Bratislave. Vo vyrovnanom finále si na domácich kurtoch poradil s Petrom Červenákom (TK Jednotka Bratislava) a zdolal ho 2:6, 6:3, 7:6(5). Vo štvorhre si titul vybojovali Michal Škrla (TK Spoje Bratislava) s Nicholasom Volníkom (TK KPSF 92 Bernolákovo) po víťazstve 6:2, 6:1 nad párom Lukáš Matušík (TK LOVE 4 TENNIS Bratislava), Samuel Vozár (TK Slovan Bratislava).

news img

Dva tituly Kubalovej na LMR štarších žiačok na strednom Slovensku

Lilien Kubalová (TK Žilina) získala titul vo dvojhre aj štvorhre na letných regionálnych majstrovstvách starších žiačok na strednom Slovensku. Vo finále na dvorcoch Lieskovského tenisového klubu - LTC zvíťazila nad domácou hráčkou Nelou Tužinskou 6:2, 7:6(6). Z deblového titulu sa tešila po boku klubovej spoluhráčky Niny Čaplovičovej, vo finále zdolali pár Eliška Kebísková (TK Nová Dubnica), Klára Kutejová (TK Žilina) 6:3, 6:2.

news img

Lörinčík finalistom singla a víťazom debla na TEJT 2 v Maribore

Max Lörinčík (na snímke vľavo) sa prebojoval do finále dvojhry na medzinárodnom turnaji Tennis Europe do 14 rokov v  slovinskom Maribore. V pozícii nasadenej jednotky nestačil vo finále na dvojku pavúka Rafaela Pagonisa z Grécka a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 4:6, 6:4, 5:7. Chlapci sa spolu tešili z titulu vo štvohre po finálovom víťazstve 6:4, 3:6, 10-7 nad Slovincami Jasom Pečovnikom a Petrom Škundričom. Pre trinásťročného Lörinčíka je to tretí deblový titul na okruhu TE do 14 rokov.