• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
« 123456 .. 10 »   1/32
news img

SR vycestuje do Holandska

Slovenskí tenisti zabojujú o budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára na pôde Holandska. Rozhodol o tom nedeľňajší žreb v Malage, počas ktorého figurovali medzi nenasadenými tímami. Hrať sa bude 3. - 4. alebo 4. - 5. februára 2023, postup si zabezpečia víťazi dvanástich kvalifikačných duelov. S Holanďanmi majú Slováci priaznivú bilanciu 1:0. V roku 2005 ich zdolali vo štvrťfinále svetovej skupiny v NTC 3:2 a napokon postúpili až do finále, v ktorom prehrali s Chorvátmi 2:3.

Najlepší holandský singlista je momentálne Botic Van de Zandschulp, ktorý figuruje vo svetovom rebríčku ATP na 35. mieste. Tallon Griekspoor je 96., Tim van Rijthoven 115.

27. 11. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečíř: Mladá krv oživila tím

Pre Miloslava Mečířa bolo daviscupové stretnutie Slovenska proti Rumunsku prvé v pozícii prezidenta Slovenského tenisového zväzu. Bývalý dlhoročný kapitán daviscupového tímu si bol vedomý dôležitosti stretnutia a postup do februárovej kvalifikácie o finálový turnaj 2023 ho veľmi potešil.

18. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria postupu

Národné tenisové centrum zažilo v sobotu veľkú postupovú radosť. V stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Rumunskom pridala druhý bod na stranu domácich deblová dvojica Lukáš Klein, Igor Zelenay a Slovensko sa dostalo do výhody. Rozhodujúci tretí bod získal po veľmi dobrom výkone Alex Molčan. Pri oboch zápasoch bol objektív Romana Benického.

17. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: V tíme je skvelá chémia

Alex Molčan bol po víťaznom zápase s Rumunskom spokojný, že vo dvojhrách splnil dvojbodovú misiu. Priznal však, že ho najviac ohúril výkon daviscupového debutanta Lukáša Kleina, ktorý na antuke v bratislavskom NTC získal po boku Igora Zelenaya dôležitý druhý bod.

17. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko zvíťazilo!

Slovenskí tenisti sa po štvrtý raz za sebou prebojovali do kvalifikácie o finálový turnaj Davisovho pohára. V dueli I. svetovej skupiny zvíťazili na antuke v bratislavskom NTC nad Rumunskom 3:1. O rozhodujúci tretí bod sa postaral Alex Molčan, ktorý v dueli tímových jednotiek po koncentrovanom výkone deklasoval Nicholasa Davida Ionela 6:1, 6:1.

17. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko po debli vedie

Slovenskí tenisti vedú v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára nad Rumunskom 2:1. O dôležitý druhý bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžili Lukáš Klein s Igorom Zelenayom, ktorí v sobotňajšej štvorhre zdolali pár Victor Vlad Cornea, Marius Copil 7:6(4), 6:2.

17. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria prvého dňa

Slovenský daviscupový tím hrá po prvom hracom dni stretnutia I. svetovej skupiny Davisovho pohára s výberom Rumunska nerozhodne 1:1. V úvodnom zápase nestačil Norbert Gombos na Rumuna Nicholasa Davida Ionela a podľahol mu po vyše trojhodinovom maratóne 7:6(4), 5:7, 4:6. Vyrovnávajúci bod pre slovenské farby získal v druhom singli Alex Molčan. Slovenská jednotka si poradila v dvoch setoch s Mariusom Copilom 7:5, 6:1. Prvý hrací deň zachytil objektív Romana Benického.

17. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Po prvom dni nerozhodne

Slovenskí tenisti hrajú po prvom dni stretnutia I. svetovej skupiny Davisovho pohára s Rumunskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre domáce farby sa na antuke v bratislavskom NTC zaslúžil Alex Molčan, ktorý zdolal rumunskú dvojku Mariusa Copila 7:5, 6:1. V úvodnom piatkovom singli prehral Norbert Gombos s Nicholasom Davidom Ionelom po vyše trojhodinovom trojsetovom boji 7:6(4), 5:7, 4:6.

16. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko prehráva 0:1

Slovenskí tenisti prehrávajú v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára s Rumunskom 0:1. O úvodný bod pre hostí sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Nicholas David Ionel, ktorý pri svojom debute v prestížnej súťaži zdolal slovenskú dvojku Norberta Gombosa (na snímke) po vyše trojhodinovom trojsetovom boji 6:7(4), 7:5, 6:4.

16. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Stretnutie otvorí Gombos

Slovenská tenisová dvojka Norbert Gombos a rumunská jednotka Nicholas David Ionel nastúpia v piatok o 17.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre duelu I. svetovej skupiny Davisovho pohára. V druhom singli si na antuke v bratislavskom NTC zmerajú sily Alex Molčan a Marius Copil. Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

Sobotňajší program otvorí o 14.00 h štvorhra, do ktorej slovenský kapitán Tibor Tóth nominoval pár Lukáš Klein, Igor Zelenay. Rumuni by mali vyrukovať s tandemom Victor Vlad Cornea, Copil. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Molčana a Ionela, v záverečnom singli sa stretnú Gombos a Copil. Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o postup na finálový turnaj 2023.

15. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria žrebovania

Vo štvrtok sa v Národnom tenisovom centre uskutočnilo žrebovanie stretnutia I. svetovej skupiny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Rumunskom. Kapitán Tibor Tóth nominoval na dvojhry Alexa Molčana a Norberta Gombosa, vo štvorhre sa predstavia Igor Zelenay s Lukášom Kleinom. Počas celého žrebovania fotografoval Roman Benický.

14. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Kapitáni na tlačovkách

Slovenský daviscupový tím nastúpi na stretnutie I. svetovej skupiny proti Rumunsku v zložení Alex Molčan, Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Lukáš Klein a Igor Zelenay. Kapitán Tibor Tóth urobil oproti pôvodnej nominácii jednu zmenu, Filipa Horanského nahradil rozbehnutý Jozef Kovalík, ktorý získal na minulotýždňovom challengeri v Tullne trofej pre víťaza dvojhry.

14. 09. 2022
Davis Cup Více zde
 
« 123456 .. 10 »   1/32