• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
« 123456 .. 10 »   1/39
news img

Rozpis zápasov skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potvrdila vo štvrtok rozpis zápasov skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára pre jednotlivé dejiská. Podujatia skupinovej fázy sa uskutočnia v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Čuchaji (Čína) v dňoch 10. – 15. septembra. Šestnásť krajín bude súťažiť v štyroch skupinách po štyri tímy. Víťazi a druhí z každej skupiny postúpia do vyraďovacej fázy v Malage.

18. 04. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: V Číne sme hrať nechceli

Utorňajší žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) rozhodol o tom, že Slovensko sa predstaví v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji. Súperiť o postup do ďalšej fázy turnaja bude s Nemeckom, USA a Čile. Vybrať si súperov v tejto fáze majstrovstiev sveta družstiev v tenise je ťažké, no kapitán slovenského tímu Tibor Tóth (na snímke) i generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška mali spoločné jedno želanie. Aby sme skupinovú fázu odohrali v Európe.

19. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: SR v skupine C v Ču-chaji

Slovensko nastúpi v C-skupine finálového turnaja Davisovho pohára v čínskom Ču-chaji proti Nemecku, USA a Čile. Rozhodol o tom utorňajší žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 10. - 15. septembra, najlepšie dva tímy z každej zo štyroch skupín postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

19. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slováci pri žrebe v treťom koši

Slovenskí tenisti budú počas utorkového žrebu skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára v Londýne v treťom koši spoločne s Francúzskom, Veľkou Britániou a Belgickom. S týmito súpermi sa zverenci Tibora Tótha nemôžu stretnúť.V prvom koši figurujú obhajcovia trofeje Taliani, vlaňajší finalisti Austrálčania, Kanaďania a Nemci.

18. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Štyri dejiská skupinovej fázy

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila vo štvrtok štyri dejiská skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára, ktorá sa uskutoční 10. – 15. septembra. Šestnásť tímov bude rozdelených do štyroch skupín, ktoré sa odohrajú v Bologni (Taliansko), Manchestri (Veľká Británia), Valencii (Španielsko) a Ču-chaji (Čína). Žrebovanie skupinovej fázy sa uskutoční v utorok 19. marca v Londýne o 15:00 SEČ.

14. 03. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

STZ sa neuchádza o organizáciu DC

Dňa 16. februára uplynul termín určený Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) na podanie kandidatúry krajín na usporiadanie skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

19. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: Hrať doma by bola bomba

Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma. Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín. So zaujímavou informáciou sa podelil s novinármi aj na pondelkovej tlačovej konferencii a prekvapil ňou aj samotných hráčov.

05. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Na chalanov som veľmi hrdý

Tibor Tóth sedí na lavičke daviscupového tímu Slovenska od roku 2021. Tým, ako jednotlivé zápasy prežíva, si okamžite získal obľubu tenisových fanúšikov. K stretnutiam pristupuje so srdcom a z lavičky posiela hráčom množstvo dobrých rád a energie. Tentoraz sa však situácia zmenila. Tesne pred začiatkom stretnutia v Kraljeve ochorel a na lavičke ho musel zastúpiť Ľubomír Kurhajec. Tóth celé stretnutie sledoval iba z postele hotelovej izby a ako sám povedal, bolo to oveľa náročnejšie ako množstvo výskokov a krokov na kurte.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Zelenay: Motivácia potiahnuť to do septembra

V Davisovom pohári debutoval už v apríli 2003 v Luxembursku, no vrchol zažil ako 41-ročný. Slovenský tenista Igor Zelenay považuje postup do skupinovej fázy finálového turnaja za top zážitok, ktorý ho motivuje pokračovať v kariére. Deblový špecialista získal po boku Lukáša Kleina v Srbsku rozhodujúci tretí bod.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko dobylo srbskú pevnosť

Pre srbských daviscupových reprezentantov bolo Kraljevo nedobytnou pevnosťou. Slovenskí tenisti však v hale Ibar uštedrili piatemu tímu rebríčka jednu z najkrutejších domácich prehier. Po triumfe 4:0 si premiérovo zahrajú v skupinovej fáze finálového turnaja, Srbov čaká v septembri baráž o udržanie sa v prvej svetovej skupine.

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 so Slovenskom

Ohlasy srbských médií na prehru 0:4 s tenistami Slovenska v kvalifikácii o postup do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára:

Blic: "Srbi utrpeli v dueli proti Slovensku v Kraljeve debakel. Natíska sa otázka, čo by bolo so srbským tenisom, keby nemal Novaka Djokoviča. Podľahnúť 0:4 tímu, ktorý nemá ani jedného hráča v prvej svetovej stovke, je blamáž."

04. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria druhého hracieho dňa

Slovenskí tenisti sa po prvý raz prebojovali do skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára. V kvalifikačnom stretnutí zdolali na srbskej pôde domáci tím jednoznačne 4:0. Druhý hrací deň otvoril zápas štvorhry, v ktorom Lukáš Klein s Igorom Zelenayom zvíťazili nad Nikolom Čačičom s Miomirom Kecmanovičom 7:6(4), 6:3 a získali rozhodujúci tretí bod, ktorý zabezpečil Slovensku postup. Na posledný zápas za rozhodnutého stavu nastúpil potom Lukáš Pokorný, ktorý si v zápase proti domácemu Laslovi Djeremu odkrútil daviscupový debut. Druhý hrací deň z Kraljeva prinášame vo fotografiách.

FOTO: ITF - Davis Cup

03. 02. 2024
Davis Cup Více zde
 
« 123456 .. 10 »   1/39