• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Davis Cup

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Davis Cup

 
« 123456 .. 10 »   1/34
news img

Tóth: Veľmi ťažký súper

Slovenského kapitána Tibora Tótha výsledok štvrtkového žrebu stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára príliš nepotešil. Jeho tím pocestuje do Grécka, ktorého lídrom je svetová trojka Stefanos Tsitsipas. Tóth si uvedomuje silu tímu, pričom ťažšieho súpera by sme medzi nenasadnými tímami hľadali ťažko.

"Gréci vonku sú silní súperi. Majú vo svojom strede skvelého singlistu Tsitsipasa, ktorý hráva aj štvorhry. Budeme sa musieť na tento zápas veľmi dobre pripraviť," povedal na úvod Tóth.

09. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Slováci vycestujú do Grécka

Slovenskí tenisti sa v dueli I. svetovej skupiny Davisovho pohára predstavia v Grécku, ktorého lídrom je finalista Australian Open Stefanos Tsitsipas. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Hrať sa bude 15. - 16. alebo 16. - 17. septembra. Víťaz zápasu zabojuje v roku 2024 v kvalifikácii o postup na finálový turnaj.

"Je to veľmi ťažký žreb," reagoval generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

09. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Slovensko pri žrebe nasadené

Vo štvrtok 9. februára vyžrebujú na pôde Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) dvojice barážových stretnutí I. svetovej skupiny Davisovho pohára. Slovensko bude pri žrebe figurovať medzi nasadenými krajinami, konkrétne na deviatom mieste. Žrebovanie je naplánované na 12.00 h SEČ. Súperom Slovenska v septembrovom dueli bude jedna z nenasadených krajín, medzi ktorými sú Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Taiwan, Dánsko, Grécko, Izrael, Litva, Peru, Portugalsko, Turecko, Ukrajina a Uzbekistan.

08. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Privara: Obohacujúci týždeň

Úplným nováčikom v slovenskom daviscupovom tíme bol v stretnutí proti Holandsku Peter Benjamín Privara. Osemnásťročný hráč Národného tenisového centra sa do nominácie kapitána Tibora Tótha dostal po tom, ako Igor Zelenay priamo v dejisku stretnutia ochorel a musel opustiť tím. Po skončení stretnutia v Groningene nám Privara porozprával, ako si celé stretnutie užil a čo mu táto nová skúsenosť priniesla.

07. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Fotogaléria stretnutia Holandsko - Slovensko

Slovenskí tenisti po štvrtý raz za sebou skončili pred bránami finálového turnaja Davisovho pohára. Na harde v holandskom Groningene nestačili na domácich reprezentantov a podľahli im 0:4. V prvý hrací deň podali výborné výkony Lukáš Klein i Alex Molčan, no maličkosti v zlomových momentoch rozhodli v prospech Holandska. Skúsený domáci deblový pár vedený svetovou jednotkou Wesley Koolhofom nedal na začiatku druhého hracieho dňa Slovákom šancu na dramatizáciu stretnutia a rozhodli tak o víťazstve Holandska už po troch zápasoch. Výsledok mohol skorigovať Jozef Kovalík, no ani jemu sa v elektrizujúcej atmosfére haly Martini Plaza nepodarilo zvíťaziť.

07. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Mečíř: Na chlapcov som hrdý

Na kvalifikačné stretnutie Davisovho pohára, ktoré Slováci odohrali na pôde Holandska, vycestoval aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. V Groningene pozorne sledoval výkony jednotlivých hráčov, no stihol absolvovať aj viaceré stretnutia s poprednými predstaviteľmi holandského zväzu. Po skončení stretnutia nám bližšie porozprával, aké obzory mu táto pracovná cesta otvorila a ako ju hodnotí.

06. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: DC je iný ako turnaje

Alex Molčan nastupoval v Groningene v pozícii tímového lídra. Napriek bojovným výkonom a veľkej snahe sa mu však nepodarilo získať ani bod. V daviscupovom dueli na pôde Holandska prehral v singli s Timom van Rijthovenom a po boku Lukáša Kleina neuspel ani v debli. Zverenci kapitána Tibora Tótha prehrali v aréne Martini Plaza 0:4 a ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj.

06. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Prehra 0:4 je krutá

Slovenskí tenisti ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli prehrali na harde v Groningene s Holandskom 0:4. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa postarali Wesley Koolhof a Matwe Middelkoop, ktorí vo štvorhre zdolali pár Lukáš Klein, Alex Molčan 6:3, 6:3. V záverečnej dvojhre zdolal Middelkoop Jozefa Kovalíka 6:4, 6:4.

05. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: Slovensko prehráva 0:3

Slovenskí tenisti ani na štvrtý pokus nepostúpili na finálový turnaj Davisovho pohára. V kvalifikačnom dueli prehrávajú na harde v Groningene s Holandskom 0:3. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa postarali Wesley Koolhof a Matwe Middelkoop, ktorí vo štvorhre zdolali pár Lukáš Klein, Alex Molčan 6:3, 6:3. Slováci budú v septembri bojovať o to, aby si v roku 2024 mohli opäť zahrať o účasť medzi elitnou šestnástkou.

05. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

DC: V debli Molčan s Kleinom

Slovenský daviscupový kapitán Tibor Tóth sa rozhodol pre zmenu v nominácii do štvorhry v kvalifikačnom stretnutí Davisovho pohára Slovenska proti Holandsku. Pôvodne nominovaného Jozefa Kovalíka nahradí Alex Molčan, ktorý nastúpi po boku Lukáša Kleina. Ich súpermi budú Wesley Koolhof, svetová jednotka v debli, spolu s Matwe Middelkoopom (19. ATP vo štvohre). Zápas je v Groningene na programe od 13.00 h.

FOTO: Marleen Fouchier

05. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Tóth: Zápasy boli vyrovnané

Kapitán slovenského daviscupového tímu Tibor Tóth bol pri bilancovaní stavu 0:2 po sobotňajších dvojhrách sklamaný. Obaja jeho zverenci - Lukáš Klein aj Alex Molčan - nechali na kurte všetko, podali veľmi dobré výkony a bojovali o každú loptu. Ani to však nestačilo a skóre hovorí jasnou rečou pre domácich Holanďanov. Nič však ešte nie je stratené, v nedeľu sa hrá o tri body.

"Mrzí ma to. Dnes sme videli dva kvalitné a vyrovnané zápasy," začal hodnotenie sobotňajších dvojhier slovenský kapitán.

04. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
news img

Alex: Ešte neskladáme zbrane

Alex Molčan nastupoval v pozícii slovenskej singlovej jednotky na druhý zápas stretnutia proti Holandsku za nepriaznivého stavu 0:1. Proti Timovi Van Rijthovenovi, domácej dvojke, to však vôbec nemal na kurte jednoduché. Holanďan je známy svojím delovým servisom, ktorý mu počas celého zápasu opäť výborne fungoval. Hoci Molčan, rovnako ako Lukáš Klein v prvom zápase, bojoval o každú loptičku, z kurtu napokon odchádzal zdolaný.

04. 02. 2023
Davis Cup Více zde
 
« 123456 .. 10 »   1/34