• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

AO: Molčan končí aj v debli

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » AO: Molčan končí aj v debli

 
news img

Alex Molčan končí svoje účinkovanie na prvom grandslamovom turnaji roka Australian Open 2023 (76 500 000 AUD, tvrdý povrch vonku). V treťom kole štvorhry nestačili spolu s Čechom Jiřím Lehečkom na francúzsky pár Jeremy Chardy, Fabrice Martin a podľahli mu 6:7(2), 3:6 za 79 minút. Pre zverenca trénerov Mariána Vajdu, Karola Becka a kondičného Pavla Šmelu je tretie kolo na grandslame doposiaľ najlepším deblovým výsledkom v kariére.

FOTO: tasr

 

Vložené: 23. 01. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Mečíř: Renáta je veľmi vnímavá

Vystúpenie mladej slovenskej hráčky Renáty Jamrichovej na juniorskom Australian Open pozorne sledoval aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. Veľmi ho potešila svojimi výkonmi, výsledkami a reprezentáciou slovenského tenisu vo svete. Renáte i jej trénerovi Jánovi Matúšovi zagratuloval a verí, že mladá Slovenka dokáže nadviazať na výborné výsledky aj na ďalších turnajoch.

27. 01. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Šupová v Tarbes vypadla

Kali Šupová (na snímke) nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na medzinárodnom turnaji TE hráčov do 14 rokov vo francúzskom meste Tarbes. V treťom kole nestačila na siedmu nasadenú Američanku Kristinu Penickovú a podľahla jej 1:6, 4:6. Vo štvorhre nastupovala Šupová spolu s Taliankou Angelicou Sarovou v pozícii tretieho nasadeného páru. Po presvedčivých výsledkoch sa prebojovali do semifinále, v ktorom boli nad ich sily piate nasadené Češky Sára Oliveriusová, Lucie Slameníková. Slovensko-taliansky pár im podľahol 0:6, 2:6.

27. 01. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Zomrel Miroslav Repík, bývalý sekretár ZsTZ

Vo veku nedožitých 91 rokov zomrel vo štvrtok 26. januára Miroslav Repík, dlhoročný sekretár Západoslovenského tenisového zväzu. Jeho pôsobenie v tenise je zviazané s tenisovým klubom Kúpele Piešťany, kde bol dlhé roky rešpektovaným funkcionárom, obetavým organizátorom tenisových podujatí a uznávaným rozhodcom. Za nezištnú prácu dostal viacero vyznamenaní, vrátane Ceny za rozvoj tenisu.

Posledná rozlúčka so zosnulým sa bude konať v stredu 1. februára o 14.00 hod. na cintroríne na Žilinskej ceste v Piešťanoch.

Česť jeho pamiatke!

27. 01. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Renáta: Nečakali sme to

Renáta Jamrichová dosiahla obrovský úspech na juniorskom turnaji Australian Open 2023. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa si na svoje konto pripísala prvý grandslamový deblový titul v kariére. Jej partnerkou bola Talianka Federica Urgesiová, s ktorou sa bok po boku stretli na kurte vôbec po prvý raz. Pätnásťročná hráčka Národného tenisového centra na seba opäť upriamila pozornosť odborníkov i tenisovej verejnosti a potvrdila, že Slovensku v nej rastie naozaj veľký tenisový talent.

27. 01. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

AO: Jamrichová má titul!

Renáta Jamrichová s Taliankou Federicou Urgesiovou triumfovali vo štvorhre junioriek na grandslamovom turnaji Australian Open 2023 v Melbourne. Vo finále vyhrali nad štvrtou nasadenou japonskou dvojicou Haju Kinošitová, Sara Saitová 7:6(5), 1:6, 10-7. Pätnásťročná zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa si pripísala najväčší úspech v doterajšej kariére.

27. 01. 2023
Aktuality Více zde
 
news img

Kovalík v singli končí

Jozef Kovalík (na snímke) sa neprebojoval do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v belgickom meste Ottignies-Louvain-la-Neuve (145 000 EUR, tvrdý povrch hala). V druhom kole nestačil na Japonca Kaičiho Učidu a podľahol mu 6:7(7), 1:6 za 69 minút. Zverenec Borisa Borgulu sa na turnaji predstaví ešte vo štvorhre. Spolu s Lukášom Kleinom vyzvú vo štvrťfinále najvyššie nasadený holandský pár Sander Arends, David Pel.

26. 01. 2023
Aktuality Více zde