Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » BO: V utorok ďalej iba Kovalík

Jozef Kovalík sa prebojoval do druhého kola dvojhry na challengeri 90 s názvom Kooperativa Bratislava Open. V úvodnom zápase si poradil s Rusom Jevgenijom Donskojom a zdolal ho 6:7(5), 6:2, 6:2 za 139 minút. Nedarilo sa Filipovi Horanskému, vlaňajší semifinalista prehral s Rusom Alexandrom Ševčenkom 2:6, 4:6. Prvé kolo bolo konečnou stanicou aj pre Lukáša Kleina, ktorý podľahol Maďarovi Fabiánovi Maroszánovi 2:6, 4:6. Na úvodnej prekážke stroskotal aj štvrtý nasadený Andrej Martin, ten skončil na rakete Čecha Dalibora Svrčinu po výsledku 3:6, 4:6.
Kovalík, dvadsaťdeväťročný Bratislavčan, zmazal v prvom sete utorkového zápasu manko 1:3 a za stavu 5:4 pri podaní súpera nevyužil tri setbaly. Rozhodnúť musel až tajbrejk, v ktorom Donskoj otočil štyrmi fiftínmi za sebou z 3:5 na 7:5 a ziskal úvodné dejstvo. V ďalšom priebehu už dominoval slovenský daviscupový reprezentant a postúpil do ďalšieho kola. V boji o štvrťfinále sa stretne s ôsmym nasadeným Dmitrijom Popkom z Kazachstanu.
Zo sedmičky slovenských hráčov v hlavnej súťaži sa tak do druhého kola prebojovali dvaja - okrem Kovalíka aj Norbert Gombos, ktorý v pondelkovom prvom kole zdolal Petra Benjamína Privaru. Jeho ďalším súperom bude ruský kvalikant Jevgenij Karlovskij. (stz, tasr)
FOTO: Dušan Barbuš
Fotogaléria
-
Filip Horanský
-
Filip Horanský
-
Filip Horanský
-
Lukáš Klein
-
Lukáš Klein
-
Lukáš Klein
-
Jozef Kovalík
-
Jozef Kovalík
-
Andrej Martin
-
Andrej Martin
-
Andrej Martin

Hrunčáková do semi v Španielsku
Viktória Hrunčáková postúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 v španielskom meste Yecla (40 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii nasadenej trojky hladko prešla prvými tromi zápasmi, vo štvrťfinále zdolala srbskú kvalifikantku Elenu Milovanovičovú 6:2, 6:2 za 67 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka zabojuje o postup do finále proti päťke pavúka Harmony Tanovej z Francúzska.

Gombos v Ostrave tesne prehral
Norbert Gombos nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii kvalifikanta na Španiela Daniela Rincona a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 6:7(6), 6:1, 5:7 za 159 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza naďalej stúpa v rebríčku ATP, v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 328. priečka.
FOTO: fb/ostravaopen

Mihalíková v Španielsku vypadla
Tereza Mihalíková (na snímke) nepostúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste Vic (100 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom zápase na kanadsko-indonézsku dvojicu Bianca Andreescuová, Aldila Sutjiadiová a podľahli jej 1:6, 3:6 za 67 minút.

Klein v Ostrave bez štvrťfinále
Lukáš Klein nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii nasadenej sedmičky na Španiela Oriola Rocu Batallu a podľahol mu 4:6, 7:5, 6:7(3) za 152 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra nevyužil v treťom sete vedenie 5:3 a zápas napokon prehral.
FOTO: fb/ostravaopen

Gombos v Ostrave do 2. kola
Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom kole nad Holanďanom Jelle Selsom a zdolal ho 2:6, 6:0, 7:5 za 109 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom zápase Španiela Daniela Rincona.
FOTO: fb/ostravaopen

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku
Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.