Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Cibulková v semifinále!

Dominika Cibulková sa prebojovala už do semifinále dvojhry na halovom turnaji WTA v Petrohrade. Vo štvrťfinále si ako nasadená dvojka poradila s domácou päťkou "pavúka" Jelenou Vesninovou 6:3, 6:3. Odplatila jej vlaňajšiu štvrťfinálovú prehru z wimbledonskej trávy a vyrovnala vzájomnú bilanciu na 4:4. V dueli o postup do finále nastúpi v sobotu proti Kazaške Julii Putincevovej.
Cibulkovej vyšiel úvod zápasu s Vesninovou, keď dvakrát prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:1. Vesninová síce následne znížila na 3:4, no koncovka patrila Cibulkovej, ktorá mala navrch v dlhých výmenách a robila menej nevynútených chýb. V druhom sete Cibulková nevyužila vedenie 3:1 a 40:15, od stavu 3:3 však získala tri gemy v rade a aj tretí vzájomný zápas s Vesninovou na ruskej pôde dotiahla do úspešného konca. Predchádzajúce dva triumfy zaznamenala na turnaji o Kremeľský pohár v Moskve v rokoch 2015 a 2011.
Slovenská jednotka má v Petrohrade už istú prémiu 37.850 dolárov pred zdanením a 185 bodov do svetového rebríčka WTA. V prípade postupu do finále by bola renkingovou štvorkou a vyrovnala by slovenské singlové maximum Miloslava Mečířa. Zisk titulu by ju katapultoval na tretiu priečku, čo by bolo historicky najlepšie umiestnenie slovenského tenistu v singlovom rebríčku. Predstihla by Rumunku Simonu Halepovú i Češku Karolínu Plíškovú.
Cibulková bola po postupe medzi elitné kvarteto spokojná. "Podala som lepší výkon ako v stretnutí s Donou Vekičovou. Hrala som konštantne, bez výkyvov, maximálne koncentrovane. S trénerom Matejom Liptákom sme zvolili inú taktiku a podarilo sa mi na dvorci zrealizovať to, čo sme si povedali. Jelena je veľmi dobrá hráčka, ktorá sa nevzdáva ani za nepriaznivého stavu. V druhom sete mi skomplikovala život. Pokiaľ ide o semifinále, nikdy si nevyberám svoju súperku. Pozriem si zápas medzi Kuznecovovou a Putincevovou a ktorá z nich zahrá lepšie, tá zvíťazí. Svetu veľmi dobre poznám, odohrali sme spolu veľa ťažkých duelov. S Juliou som ešte nehrala," povedala Cibulková v prvom interview priamo na kurte. (tasr)

Mihalíková v Španielsku vypadla
Tereza Mihalíková (na snímke) nepostúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA 125 v španielskom meste Vic (100 000 eur, antuka vonku). Spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nestačili v úvodnom zápase na kanadsko-indonézsku dvojicu Bianca Andreescuová, Aldila Sutjiadiová a podľahli jej 1:6, 3:6 za 67 minút.

Klein v Ostrave bez štvrťfinále
Lukáš Klein nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii nasadenej sedmičky na Španiela Oriola Rocu Batallu a podľahol mu 4:6, 7:5, 6:7(3) za 152 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra nevyužil v treťom sete vedenie 5:3 a zápas napokon prehral.
FOTO: fb/ostravaopen

Gombos v Ostrave do 2. kola
Norbert Gombos postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V súboji dvoch kvalifikantov zvíťazil v úvodnom kole nad Holanďanom Jelle Selsom a zdolal ho 2:6, 6:0, 7:5 za 109 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza vyzve v ďalšom zápase Španiela Daniela Rincona.
FOTO: fb/ostravaopen

Križan s deblovým titulom na ITF J60 vo Francúzsku
Richard Križan (na snímke vľavo) získal titul vo štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 vo francúzskom Mentone. Po boku Taliana Tommasa Pedrettiho zvíťazili vo finále nad domácou dvojicou Andrea Baudel, Antonin Witz a zdolali ju 6:1, 2:6, 10-3. Pre štrnásťročného Križana je to vôbec prvý juniorský titul na okruhu ITF.

Klein v Ostrave začal víťazne
Lukáš Klein postúpil do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom zápase zvíťazil v pozícii nasadenej sedmičky nad Dánom Augustom Holmgrenom a zdolal ho 6:3, 3:6, 6:3 za 118 minút. Dvadsaťsedemročný hráč Národného tenisového centra si v ďalšom kole zmeria sily so Španielom Oriolom Rocom Batallom.

Gombos v Ostrave do hlavnej
Norbert Gombos postúpil do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). Vo finále kvalifikácie zvíťazil v pozícii nasadenej desiatky nad domácim hráčom Michaelom Vrbenským a zdolal ho 6:2, 7:6(3) za 102 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza si v prvom kole hlavnej súťaže zmeria sily s holandským kvalifikantom Jelle Selsom.
FOTO: fb/ostravaopen