• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Jamrichová: Vydarená sezóna

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Jamrichová: Vydarená sezóna

 
news img

V 30. ročníku ankety Tenista roka 2023 si v kategórii junioriek jednoznačné prvenstvo vybojovala talentovaná Renáta Jamrichová. Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa má za sebou sezónu plnú úspechov. Po titule vo štvorhre na juniorskom Australian Open pridala semifinálové účasti vo dvojhre na posvätnej tráve vo Wimbledone a na US Open. Vyhrala vysoko hodnotený turnaj ITF J300 v Roehamptone a vďaka všetkým týmto výsledkom sa prebojovala na tretiu priečku juniorského rebríčka ITF.

Jamrichová sa v roku 2020 tešila z titulu Talent roka, teraz pridala do zbierky aj prvenstvo v kategórii junioriek: „Veľmi ma to potešilo, je to pekné zakončenie celej tejto vydarenej sezóny. Čaká ma už iba jeden posledný turnaj, no už teraz môžem povedať, že sa mi podarilo uhrať niekoľko pekných výsledkov. Vyhrať Australian Open bolo úžasné, aj keď to bolo iba vo štvorhre. Stalo sa však odvtedy veľmi veľa nových vecí, mám nové zážitky aj tenisové úspechy. Spomienky na ten moment mi však zostanú navždy.“ Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra zakončí rok ako svetová trojka juniorského rebríčka ITF. „Pred dvomi rokmi som sa v juniorskom rebríčku pohybovala okolo 300. miesta. Je úžasné, aký obrovský posun sa mi za ten čas podaril. Nehovorím to často, ale som naozaj hrdá na to, čo všetko sa mi v mojej doterajšej kariére podarilo.“

Okrem juniorských úspechov jej rok 2023 priniesol aj semifinálovú účasť na ženskom turnaji ITF v Bratislave a odkrútila si debut v najcennejšom reprezentačnom drese:  „Veľmi si vážim, že som minulý týždeň dostala dôveru kapitána Mateja Liptáka a mohla som nastúpiť v Pohári Billie Jean Kingovej. Je to úplne iný pocit, ako zažívam na normálnych turnajoch. Som veľmi šťastná, ako som svoj debut v tejto súťaži zvládla a že som mohla prispieť k víťazstvu Slovenska nad Argentínou.“

Pri vymenúvaní úspechov mladej hráčky sa natíska otázka, s akými cieľmi vyrukuje do novej sezóny. „Nemám žiadne rebríčkové ciele, ani aký turnaj by som chcela vyhrať. Moje ciele sa netýkajú úspechov. Chcem byť spokojná so svojou hrou, cítiť sa šťastná na kurte aj mimo neho. Pre mňa je veľmi dôležité, aby mi dávalo zmysel to, čo robím. Chcela by som sa veľmi poďakovať mojej rodine a mojim dvom mladším sestrám, ktoré sú moje veľké fanynky. Rovnako tak ďakujem mojim trénerom, ktorí so mnou každodenne pracujú. Venujú sa mi nad rámec bežného vzťahu medzi trénerom a zverencom, čo si naozaj veľmi vážim. Som im za to veľmi vďačná nielen pri mojich úspechoch, ale aj pri sklamaniach, lebo vtedy pri mne rovnako stoja,“ zakončila šťastná Renča.

FOTO: tasr

 

Vložené: 16. 11. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Zimenová s titulom vo dvojhre na turnaji ITF J30 v Dánsku

Lujza Zimenová získala titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v dánskom meste Hillerod. Vo vyrovnanom finále si poradila s najvyššie nasadenou Isabellou Angelinou Abendrothovou z Nemecka a zdolala ju 6:4, 6:7(0), 6:4. Pre štrnásťročnú zverenku trénera Michala Ďurovca je to vôbec prvý titul na juniorskom okruhu ITF. 

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Masaryk s deblovými titulom z ITF 2 v Berlíne

Tomáš Masaryk získal titul vo štvorhre na medzinárodnom turnaji vozíčkarov ITF 2 v kategórii quad v Berlíne. Po boku Brita Gregoryho Sladea zvíťazili vo finále v pozícii nasadených dvojok nad jednotkami pavúka Leandrom Penom s Ymanitu Silvom z Brazílie 7:6(4), 6:4. Pre štyridsaťpäťročného Slováka to bol už štvrtý deblový titul v tomto roku. V dvojhre sa Masaryk prebojoval do štvrťfinále, v ktorom prehral s najvyššie nasadeným Kanaďanom Robertom Shawom 5:7, 3:6.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Chudá úspešná na ITF Masters 700 v Barcelone

V dňoch 9. - 13. júla 2024 sa v španielskej Barcelone konal tenisový turnaj ITF Masters 700, na ktorom sa Silvia Chudá prebojovala do finále dvojhry hráčok vo vekovej kategórii 40+. V tom po vyše dvoch hodinách prehrala s najvyššie nasadenou Nemkou Manon Kruseovou 3:6, 4:6. Chudá si chuť napravila v zmiešanej štvorhre, titul získala po boku Taliana Edoarda Ghiringhelliho.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Méri s prvým singlovým titulom na ženskom okruhu ITF

Eszter Méri získala titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT W15  v slovinskom Kršku (15 000 USD, antuka vonku). V pozícii nasadenej päťky prešla celým pavúkom bez straty setu a vo finále zdolala Nemku Emily Seiboldovú 6:3, 7:5 za necelé dve hodiny. Pre zverenku trénera Ivana Košeca v Národnom tenisovom centre je to vôbec prvý titul na ženskom okruhu ITF.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková aj Hrunčáková prehrali

Rebecca Šramková (na snímke) ani Viktória Hrunčáková nepostúpili do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 vo Varšave (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadená Šramková nestačila v úvodnom kole na Mariamu Bolkvadzeovú z Gruzínska a podľahla jej 1:6, 2:6 za 66 minút. Vyrovnanejší zápas odohrala Hrunčáková, ktorá síce vyhrala úvodný set so Srbkou Ninou Stojanovičovou, no napokon z kurtu odchádzala zdolaná po výsledku 6:4, 4:6, 3:6 za rovné dve hodiny.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová v Prahe vypadla

Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 250 v Prahe (267 082 USD, antuka vonku). Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nestačila v úvodnom kole na lucky-loserku Kathinku Von Deichmannovú z Lichtenštajnska a podľahla jej  4:6, 4:6 za 109 minút. Slovenská singlová jednotka sa najbližšie predstaví na OH v Paríži.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde