Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » OH: Schmiedlová o medailu!
Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala už do semifinále dvojhry na olympijskom turnaji v Paríži a bude hrať o medailu. Vo štvrťfinále vyradila deviatu nasadenú Češku Barboru Krejčíkovú 6:4, 6:2 za 87 minút. Semifinálovou súperkou zverenky trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza bude vo štvrtok Chorvátka Donna Vekičová.
Schmiedlová opäť vylepšila slovenské singlové tenisové maximum v ére samostatnosti, Dominika Cibulková postúpila na OH 2008 v Pekingu do osemfinále rovnako ako Karina Cíleková Habšudová na OH 2000 v Sydney a na OH 1996 v Atlante. V osemfinále bola aj Daniela Hantuchová v Londýne 2012. Za éry ČSSR vybojoval Miloslav Mečíř na OH 1988 v Soule zlatú medailu vo dvojhre a bronzovú vo štvorhre po boku Milana Šrejbera.
Schmiedlovej vyšiel úvod zápasu s Krejčíkovou, keď v druhom geme prelomila podanie súperky a vybudovala si náskok 4:1. Češka síce v ďalších minútach vyrovnala na 4:4, no záver prvého dejstva patril Schmiedlovej. V desiatom geme premenila po dvojchybe Krejčíkovej prvý setbal. Úradujúca wimbledonská šampiónka vo výmenách priveľa kazila, mala nízku percentuálnu úspešnosť prvého podania.
Na začiatku druhého setu viedla Krejčíková 2:0, no Schmiedlová potom získala šesť gemov za sebou a senzačne postúpila medzi elitné olympijské kvarteto. Slovenka zahrala 17 winnerov a nespravila ani jedinú dvojchybu. Počas turnaja podáva životné výkony a zdolala už štyri hráčky, ktoré sú vo svetovom rebríčku WTA postavené vyššie. V osemfinále získala skalp finalistky Roland Garros i Wimbledonu Talianky Jasmine Paoliniovej. (stz, tasr)
FOTO: tasr
Slovenský zázrak v Prostějove
Slovenský mládežnícky tenis dosiahol na majstrovstvách sveta hráčov do 14 rokov v českom Prostějove mimoriadny úspech. Slovensko ako jediná európska krajina malo na finálovom turnaji zastúpenie v chlapčenskej aj dievčenskej súťaži. Oba výbery sa prebojovali do štvrťfinále, čo sa podarilo už iba tenisovej veľmoci zo Spojených štátov amerických. Chlapci napokon obsadili skvelé piate miesto, dievčatá skončili siedme.
Mihalíková v Toronte do osmičky
Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 1000 v Toronte (7 433 076 USD, tvrdý povrch vonku). V druhom kole si poradili s novozélandsko-indonézskou dvojicou Erin Routliffeová, Aldila Sutjiadiová a zdolali ju 6:3, 7:5 za 103 minút. V súboji o postup do semifinále vyzvú šiesty nasadený belgicko-ruský pár Elise Mertensová, Diana Šnajderová.
ME U12: Slovenky skončili na ôsmej priečke
Slovenský tím dievčat do 12 rokov v zložení Paulína Demeterová, Karolína Zedníková a Victoria Škrabáková pod vedením kapitána Patrika Fabiana obsadil konečné 8. miesto na majstrovstvách Európy družstiev (6. - 9. augusta, Lucciana, Francúzsko). V poslednom stretnutí nestačili Slovenky na Taliansko a podľahli mu 1:2. Bod vo dvojhre získala Zedníková, v rozhodujúcej štvorhre Demeterová so Zedníkovou tesne prehrali 10-12 v supertajbrejku.
Viac informácií nájdete na stránke www.tenniseurope.org.
MS U14: Chlapci na piatej priečke, dievčatá siedme
Slovenský tím chlapcov do 14 rokov v zložení Martin Adamča, Max Kimak a Matteo Sanson pod vedením kapitána Miloslava Grolmusa obsadil konečné 5. miesto na majstrovstvách sveta družstiev (3. - 8. augusta, Prostějov, Česká republika). V poslednom stretnutí proti Veľkej Británii zvíťazili Slováci 2:1, keď vo dvojhre bodoval Kimak a rozhodnutie vo štvorhre zabezpečili Adamča so Sansonom.
ME U12: Slovenky zabojujú o konečné 7. miesto
Slovenský tím dievčat do 12 rokov v zložení Paulína Demeterová, Karolína Zedníková a Victoria Škrabáková pod vedením kapitána Patrika Fabiana prehral aj vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách Európy družstiev (6. - 9. augusta, Lucciana, Francúzsko). V prvom stretnutí skupiny A prehrali Slovenky s Ukrajinou 1:2, v druhom nestačili rovnakým pomerom na Rumunsko. V sobotu podľahli Češkám 0:3 a v skupine A obsadili posledné 4. miesto. O konečnú 7. priečku na majstrovstvách Európy zabojujú proti Taliansku, ktoré skončilo 4. v skupine B.
Viac informácií nájdete na stránke www.tenniseurope.org.
Mihalíková v Toronte postúpila
Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do druhého kola štvorhry na turnaji WTA 1000 v Toronte (7 433 076 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom zápase si poradili so španielsko-hongkongskou dvojicou Cristina Bucsová, Eudice Chongová a zdolali ju 4:6, 7:5, 11-9 za 124 minút. Turnaj v Toronte je súčasťou ich prípravy na posledný grandslamový turnaj sezóny US Open.







