• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Renča: S Terkou sme si sadli

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Renča: S Terkou sme si sadli

 
news img

Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra Renáta Jamrichová je rada, že už má vo svojej zbierke aj grandslamový titul z antuky. S Češkou Terezou Valentovou sa dohodli na spolupráci tesne pred Roland Garros a prvé spoločné vystúpenie zakončili triumfom v juniorskej štvorhre. Po singlovom aj deblovom titule z Australian Open je to už jej tretia grandslamová trofej.

"Týždeň či dva pred začiatkom Roland Garros som Terke napísala, či si spolu v Paríži nezahráme štvorhru. Nemala som deblovú partnerku a pomyslela som si, že spolu by sme mohli vytvoriť silný pár. Terka spočiatku neplánovala štartovať na antukovom vrchole sezóny v debli, no keď som sa ozvala, privolila. Bola to podobná situácia ako vlani pred Australian Open, keď sme sa dohodli s Taliankou Federicou Urgesiovou a napokon sme získali v Melbourne cennú trofej."

S Valentovou si od začiatku sadli. "Boli sme uvoľnené, na kurte sme si užili veľa zábavy. Dokázali sme sa v dôležitých momentoch navzájom potiahnuť. Super sme sa dopĺňali. Ona hrá rýchlo od základnej čiary a je šikovná aj na sieti. V kľúčových fázach zápasov sme obe veľmi dobre podávali. Najťažšie bolo prvé kolo, v ktorom sme otočili nepriaznivý vývoj. Finále proti Američankám Jovicovej s Grantovou, ktoré v januári vyhrali Australian Open, nám vyšlo na jednotku. Chytili sme úvod zápasu, bojovali sme o každú loptičku. Vo štvorhre nie je až taký tlak ako vo dvojhre, užili sme si to. Atmosféra v hľadiska bola fajn, hrali sme na väčšom dvorci," zdôraznila zverenka trénera Jána Matúša.

V singli skončila trojnásobná juniorská grandslamová šampiónka práve na rakete Valentovej. "Nebola som úplne zdravá, mala som zvýšenú teplotu, no aj tak to bol dobrý zápas. Terka potvrdila svoje kvality. Ak chcete proti nej uspieť, musíte byť stopercentne fit. Roland Garros bol zrejme jej posledný juniorský turnaj. Má dobré postavenie v rebríčku WTA, preto sa už sústredí na ženské turnaje."

Jamrichová sa už teší na trávnatú sezónu a juniorský Wimbledon. "Už v sobotu odlietam na ženskú stovku do Ilkley neďaleko Birminghamu. Tráva najviac vyhovuje mojej hre. Dúfam, že sa čo najrýchlejšie na nej rozohrám. Zatiaľ neviem, s kým budem hrať štvorhru vo Wimbledone. Musí to byť niekto, s kým si budem rozumieť na kurte i mimo neho. Na záverečnom grandslame sezóny US Open zrejme štartovať nebudem a uprednostním ženské turnaje."

Výkony Jamrichovej na Roland Garros vysoko vyzdvihol aj prezident Slovenského tenisového zväzu Miloslav Mečíř. "Chcem Renátke poďakovať za pekné výkony a výbornú reprezentáciu Slovenska. Teší ma, že som mohol niektoré jej zápasy sledovať priamo v Paríži. Potvrdila, že patrí medzi veľké talenty svetového tenisu. Veľmi dobrý dojem zanechala na Roland Garros aj Mia Pohánková." (stz, tasr)

 

Fotogaléria


  •  


  •  


  •  

 
 
Vložené: 11. 06. 2024       Kategória: Aktuality
 
news img

Mihalíková v Birminghame ďalej

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou postúpili do štvrťfinále štvorhry na turnaji WTA 250 v Birminghame (267 082 USD, tráva vonku). V úvodnom zápase si poradili s gruzínsko-ruskou dvojicou Oksana Kalašnikovová, Jana Sizikovová a zdolali ju 7:6(4), 6:2 za 75 minút. V súboji o postup do semifinále si zmerajú sily s americko-indonézskym párom Asia Muhammadová, Aldila Sutjadiová.

FOTO: Instagram Terezy Mihalíkovej

18. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Hrunčáková v Taliansku končí

Viktória Hrunčáková sa neprebojovala do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 v talianskom meste Gaiba (100 000 eur, tráva vonku). Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka nestačila v úvodnom zápase na piatu nasadenú Mexičanku Renatu Zarazuaovú a podľahla jej 6:7(6), 2:6 za 102 minút.

18. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Day in the Life - Renáta Jamrichová

Nahliadnite do každodenného života svetovej juniorskej jednotky Renáty Jamrichovej! Umožní vám to aktuálna epizóda zo série "Day in the Life", ktorú pripravuje Medzinárodná tenisová federácia (ITF). Dozviete sa viac o každodennej rutine šestnásťročnej hráčky Národného tenisového centra, ako sa pripravuje po tenisovej či kondičnej stránke, ako sa prvý raz stretla so svojím dlhoročným trénerom Jánom Matúšom a mnoho ďalších zaujímavých vecí. VIDEO

 

16. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Mihalíková napokon bez titulu

Tereza Mihalíková spolu s Britkou Oliviou Nichollsovou nezískali titul vo štvorhre na turnaji WTA 250 v holandskom Hertogenboschi. Vo finále nestačili na  holandsko-estónsky pár Bibiane Schoofsová, Ingrid Neelová a podľahli mu 6:7(6), 3:6 za rovných 100 minút. Najlepšia slovenská deblistka obhájila vlaňajšie finále, kedy v Hertogenboschi štartovala po boku Viktórie Hrunčákovej.

16. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

BO: Karol s Lánikom sú vo finále

Mladá slovenská dvojica Miloš Karol s Tomášom Lánikom zabojuje o titul vo štvorhre na challengeri 100 Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). Držitelia voľnej karty si v semifinále hladko poradili s najvyššie nasadeným ukrajinsko-rakúskym párom Denys Molčanov, Philipp Oswald a zdolali ho 6:2, 6:3 za rovnú hodinu. Na bratislavskej antuke nastratili v troch zápasoch ani jeden set. V súboji o doposiaľ najcennejšiu trofej v kariére zabojujú proti nemeckému tandemu Jakob Schnaitter, Mark Wallner.

FOTO: Dušan Barbuš

14. 06. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

BO: Kovalík ďalej, Gombos nie

Jozef Kovalík (na snímke) sa prebojoval už do semifinále dvojhry na challengeri 100 Bratislava Open (120 950 eur, antuka vonku). V pozícii štvrtého nasadeného hráča zvíťazil vo štvrťfinále nad Španielom Martinom Landalucem a zdolal ho 6:3, 6:4 za 94 minút. Súperom zverenca trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka bude v súboji o postup do finále Henrique Rocha. Dvadsaťročný Portugalčan zvíťazil vo štrvrťfinále nad Norbertom Gombosom hladko 6:3, 6:1.

14. 06. 2024
Aktuality Více zde