• ADIFEX

Schmiedlová na titul nedosiahla

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Schmiedlová na titul nedosiahla

news img

Kristína Schmiedlová prehrala vo finále juniorskej dvojhry vo Wimbledone s nenasadenou Lotyškou Jelenou Ostapenkovovou 6:2, 3:6, 0:6. Najlepšia slovenská juniorka tak neoplatila súperke prehru z finále na prípravnom turnaji na tråve v Roehamptone.

Zverenka trénera Ľubomíra Kurhajca, nasadená osmička, začala výborne, viedla 2:0, od stavu 2:2 získala štyri hry v sérii a za 31 minút získala prvý set. V druhom sete doťahovala manko 1:4 na 3:4, ale viac sa jej nepodarilo. Prehrala osem hier za sebou, v treťom sete nedokázala využiť ani raz svoje podanie a hoci urobila v zápase menej chýb (18 proti 29 súperky), dosiahla výrazne menej víťazných lôpt (32 - 17 pre víťazku) a aj na body prehrala 79:85.

Kristína Schmiedlová po finálovej prehre netajila sklamanie, s celkovým vystúpením na najslávnejšom turnaji na svete však vyslovila veľkú spokojnosť. "Bola som dosť unavená, súperka naopak hrala veľmi dobre. Opierala sa o kvalitný servis a vo výmenách ma dosť tlačila. Škoda, že to dnes nevyšlo, ale postup do grandslamového finále je veľkým úspechom. Taktiku sme v porovnaní s finálovým zápasom na prípravnom turnaji v Roehamptone príliš nezmenili. Lotyška hrala útočný tenis, škoda, že som nemala väčšie percento prvého servisu a viac nemenila rytmus hry," povedala pre TASR Schmiedlová, ktorá po návrate na Slovensko plánuje menšiu oslavu. "Brat s mamou ma čakajú v Bratislave, tak určite niečo vymyslíme."

Košičanka, mladšia sestra fedcupovej reprezentantky Karolíny Schmiedlovej, dosiahla životný úspech a napodobnila sestru, ktorá bola vo finále juniorskej dvojhry na Roland Garros. Kristína má za sebou dva skvelé týždne po výbornej domácej príprave na trávovom dvorci v Kopčanoch. Aktuálne 10. juniorka sveta, ktorá bude mať v auguste 17 rokov, si po wimbledonskom finále zlepší aj postavenie v rebríčku.

RG: Vyžrebovali hlavnú súťaž

Anna Karolína Schmiedlová nastúpi v prvom kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros proti kvalifikantke. Rozhodol o tom štvrtkový žreb. Slovenská singlová jednotka vlani postúpila na antukovom vrchole sezóny až do osemfinále, v ktorom prehrala s Američankou Coco Gauffovou. Šancu zahrať si v hlavnej súťaži ešte majú tento rok Rebecca Šramková a Jozef Kovalík, oboch v piatok čaká finále kvalifikácie.