• PEUGEOT
  • J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Sloboda: Sebadôvera je základ

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Sloboda: Sebadôvera je základ

 
news img

Leon Sloboda je štrnásťročný hráč z Banskej Bystrice, ktorého tenisoví odborníci vybrali v hlasovaní za Talent roka 2023. V aktuálnej sezóne dokázal vyhrať majstrovstvá Slovenska starších žiakov vo dvojhre i štvorhre a v európskom rebríčku hráčov do 14 rokov mu v súčasnosti patrí 20. priečka. V roku 2023 bol členom slovenského družstva na majstrovstvách Európy aj majstrovstvách sveta tímov do 14 rokov.

„Je to moje prvé veľké ocenenie, veľa to pre mňa veľa znamená. Rád by som sa poďakoval celému svojmu tímu, rodičom aj Slovenskému tenisovému zväzu. Veril som, že by som mohol vyhrať, hoci aj dievčatá, ktoré boli v tejto katergórii nominované, by si to určite zaslúžili,“ povedal talentovaný Leon, ktorý za kľúč k úpechu v tenise považuje sebadôveru: „Na kurte si verím, je to základ úspechu. Bez tenisu si vôbec neviem predstaviť život. Považujem sa za bojovného a energického hráča s agresívnym štýlom hry. Najviac si asi verím na servise a forhende, ale vlastne na všetkých úderoch,“ povedal so smiechom Leon.

V novej sezóne sa bude tenisovo pripravovať v susednej Českej republike. "Na Slovensku som doteraz trénoval s Tomášom Kubišom, ktorému by som sa chcel aj touto cestou veľmi pekne poďakovať. Bez jeho pomoci by som sa na takéto ocenenie určite nenominoval.  Aktuálne som sa kvôli tenisu presťahoval s maminou do Prostějova, kde budem trénovať pod vedením Antonína Páneka. Veľmi sa na túto spoluprácu teším, bude to pre mňa nová skúsenosť,“ povedal Leon, ktorý za najväčší úspech končiacej sa sezóny považuje finálovú účasť na medzinárodnom jednotkovom turnaji Tennis Europe do 14 rokov v Piešťanoch: „Hral som tam s najlepšími európskymi hráčmi, mnohých z nich som tam zdolal. Bola to pre mňa obrovská motivácia."

FOTO: tasr

 

Vložené: 16. 11. 2023       Kategória: Aktuality
 
news img

Zimenová s titulom vo dvojhre na turnaji ITF J30 v Dánsku

Lujza Zimenová získala titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J30 v dánskom meste Hillerod. Vo vyrovnanom finále si poradila s najvyššie nasadenou Isabellou Angelinou Abendrothovou z Nemecka a zdolala ju 6:4, 6:7(0), 6:4. Pre štrnásťročnú zverenku trénera Michala Ďurovca je to vôbec prvý titul na juniorskom okruhu ITF. 

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Masaryk s deblovými titulom z ITF 2 v Berlíne

Tomáš Masaryk získal titul vo štvorhre na medzinárodnom turnaji vozíčkarov ITF 2 v kategórii quad v Berlíne. Po boku Brita Gregoryho Sladea zvíťazili vo finále v pozícii nasadených dvojok nad jednotkami pavúka Leandrom Penom s Ymanitu Silvom z Brazílie 7:6(4), 6:4. Pre štyridsaťpäťročného Slováka to bol už štvrtý deblový titul v tomto roku. V dvojhre sa Masaryk prebojoval do štvrťfinále, v ktorom prehral s najvyššie nasadeným Kanaďanom Robertom Shawom 5:7, 3:6.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Chudá úspešná na ITF Masters 700 v Barcelone

V dňoch 9. - 13. júla 2024 sa v španielskej Barcelone konal tenisový turnaj ITF Masters 700, na ktorom sa Silvia Chudá prebojovala do finále dvojhry hráčok vo vekovej kategórii 40+. V tom po vyše dvoch hodinách prehrala s najvyššie nasadenou Nemkou Manon Kruseovou 3:6, 4:6. Chudá si chuť napravila v zmiešanej štvorhre, titul získala po boku Taliana Edoarda Ghiringhelliho.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Méri s prvým singlovým titulom na ženskom okruhu ITF

Eszter Méri získala titul vo dvojhre na turnaji ITF WTT W15  v slovinskom Kršku (15 000 USD, antuka vonku). V pozícii nasadenej päťky prešla celým pavúkom bez straty setu a vo finále zdolala Nemku Emily Seiboldovú 6:3, 7:5 za necelé dve hodiny. Pre zverenku trénera Ivana Košeca v Národnom tenisovom centre je to vôbec prvý titul na ženskom okruhu ITF.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Šramková aj Hrunčáková prehrali

Rebecca Šramková (na snímke) ani Viktória Hrunčáková nepostúpili do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 125 vo Varšave (115 000 USD, tvrdý povrch vonku). Najvyššie nasadená Šramková nestačila v úvodnom kole na Mariamu Bolkvadzeovú z Gruzínska a podľahla jej 1:6, 2:6 za 66 minút. Vyrovnanejší zápas odohrala Hrunčáková, ktorá síce vyhrala úvodný set so Srbkou Ninou Stojanovičovou, no napokon z kurtu odchádzala zdolaná po výsledku 6:4, 4:6, 3:6 za rovné dve hodiny.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde
 
news img

Schmiedlová v Prahe vypadla

Anna Karolína Schmiedlová nepostúpila do druhého kola dvojhry na turnaji WTA 250 v Prahe (267 082 USD, antuka vonku). Zverenka trénera Ladislava Simona a kondičného Ladislava Olasza nestačila v úvodnom kole na lucky-loserku Kathinku Von Deichmannovú z Lichtenštajnska a podľahla jej  4:6, 4:6 za 109 minút. Slovenská singlová jednotka sa najbližšie predstaví na OH v Paríži.

23. 07. 2024
Aktuality Více zde