Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Šramková v Miami postúpila

Rebecca Šramková postúpila do druhého kola dvojhry na prestížnom turnaji WTA 1000 v Miami (8 963 700 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom kole si poradila s kvalifikantkou Lucreziou Stefaniniovou z Talianska a po otočke ju zdolala 3:6, 6:1, 6:3 za 108 minút. Zverenka trénera Milana Martinca a kondičného Ladislava Olasza vyzve v druhom zápase ďalšiu Talianku, šiestu nasadenú Jasmine Paoliniovú. Tej by rada odplatila prehru z vlaňajšieho finálového stretnutia v Pohári Billie Jean Kingovej.
Slovenská singlová jednotka brejkla súperku hneď v prvej hre, no následne si stratila servis aj ona. Šramková prišla o podanie aj v ôsmom geme, Stefaniniová už výhodu z rúk nepustila a získala prvý set. V druhom dejstve Slovenka rýchlo viedla 3:0, náskok si ustrážila a vynútila si rozhodujúci set. V ňom rozhodol Tildenov gem, Šramková brejkla súperku a v deviatej hre využila druhý mečbal.

Kovalík v Rakúsku o hlavnú súťaž
Jozef Kovalík zabojuje o postup do hlavnej súťaže dvojhry na challengeri 125 v rakúskom Bad Waltersdorfe (181 250 eur, antuka vonku). V úvodnom kole kvalifikácie zvíťazil nad druhým nasadeným Marcom Cecchinatom z Talianska a zdolal ho 7:6(3), 6:2 za 94 minút. Ďalším súperom zverenca trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka bude víťaz rakúsko-nemeckého súboja medzi Nicom Hipflom a deviatym nasadeným Marvinom Möllerom.

Sanson víťazom dvojhry na TEJT 2 do 14 rokov v La Coruni
Matteo Sanson získal titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 2 hráčov do 14 rokov v španielskej La Coruni. Druhý nasadený hráč si vo finále poradil s jednotkou pavúka Danielom Eliasom z Ruska a zdolal ho 6:2, 7:5. Pre trinásťročného Sansona je to tretí singlový titul na okruhu Tennis Europe hráčov do 14 rokov. Okrem toho sa v La Coruni prebojoval aj do semifinále štvorhry.

Vargová s deblovým titulom na ITF WTT W75 v Bukurešti
Nina Vargová (na snímke vpravo) získala titul vo štvorhre na turnaji ITF WTT W75 v Bukurešti (60 000 USD, antuka vonku). Spolu so Švajčiarkou Jenny Dürstovou zvíťazili vo finále nad najvyššie nasadeným alžírsko-gréckym párom Ines Ibbouová, Despina Papamichailová a zdolali ho jasne 6:1, 6:1 za 55 minút. Dvadsaťročná hráčka Národného tenisového centra, zverenka trénerky Zuzany De Widt, má na svojom konte už osem deblových titulov na ženskom okruhu ITF, ten z Bukurešti je doposiaľ najcennejší.

Jamrichová v Ľubľane končí v semifinále
Renáta Jamrichová nepostúpila do finále dvojhry na turnaji WTA 125 v Ľubľane (100 000 eur, antuka vonku). Zverenka trénera Mateja Liptáka a kondičného Sebastiána Smoleňáka nestačila v semifinále na najvyššie nasadenú Švajčiarku Simonu Waltertovú a podľahla jej 0:6, 5:7 za 83 minút. Osemnásťročná hráčka Národného tenisového centra si vďaka semifinálovej účasti výrazne polepší v rebríčku WTA, v jeho onlajn vydaní jej patrí 227. priečka, čo je jej kariérne maximum.
FOTO: Instagram/tenis.slovenija

Jamrichová v Ľubľane už do semifinále
Renáta Jamrichová postúpila už do semifinále dvojhry na turnaji WTA 125 v Ľubľane (100 000 eur, antuka vonku). Zverenka trénera Mateja Liptáka a kondičného Sebastiána Smoleňáka zvíťazila vo štvrťfinále nad šiestou nasadenou Hanne Vandewinkelovou z Belgicka a zdolala ju 6:4, 7:6(3) za 113 minút. Ďalšou súperkou osemnásťročnej hráčky Národného tenisového centra bude jednotka pavúka Švajčiarka Simona Waltertová.
FOTO: Instagram/tenis.slovenija

Kovalík v Štetíne s tesnou prehrou
Jozef Kovalík (na snímke) nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 125 v poľskom Štetíne (181 250 eur, antuka vonku). Úspešný kvalifikant nestačil v druhom kole na druhého nasadeného Argentínčana Thiaga Agustinoma Tiranteho a podľahol mu 3:6, 6:4, 5:7 za 160 minút. Zverenec trénera Borisa Borgulu a kondičného Sebastiána Smoleňáka podával za stavu 5:4 v treťom sete na víťazstvo v zápase.