Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Aktuality » Turnaje zrušené do 31. júla

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) predĺžila pozastavenie všetkých turnajov ITF až do 31. júla 2020. Dôvodom je prebiehajúca pandémia COVID-19. Všetky okruhy a kategórie podujatí ITF, ktoré sa majú uskutočniť v novom predĺženom období, sú pozastavené. Týka sa to mužských a ženských turnajov na okruhoch ATP, WTA a ITF, juniorských a seniorských turnajov ITF, tenisového okruhu pre vozíčkarov ako aj okruhu plážového tenisu. Rovnako sú pozastavené aj turnaje na okruhu Tennis Europe.
Predseda ITF David Haggerty povedal: „Sú to ťažké rozhodnutia plné sklamania, ktoré sme museli urobiť, ale zdravie a bezpečnosť sú naďalej naším prvoradým záujmom. Neustále skúmame globálnu situáciu a posudzujeme všetky možnosti obnovenia medzinárodnej súťaže v okamihu, keď to bude bezpečné. Úzko spolupracujeme so zúčastnenými stranami na revízii kalendára a spoločnom prijímaní správnych rozhodnutí.“
Zatiaľ čo globálna pandémia naďalej bráni medzinárodnej súťaži, čiastočné zrušenie vládnych obmedzení v niektorých krajinách umožnilo obnovenie rekreačných tenisových a národných súťaží. ITF však naďalej odporúča rekreačným hráčom, aby sa pri návrate na kurty riadili informáciami a pokynmi svojej národnej federácie.

Gombos v Prahe o hlavnú súťaž
Norbert Gombos postúpil do finále kvalifikácie dvojhry na challengeri 75 v Prahe (91 250 eur, antuka vonku). V úvodnom eliminačnom kole zdolal v pozícii náhradníka Španiela Oriola Rocu Batallu a zvíťazil vo vyrovnanom zápase 7:6(6), 6:3 za 1295 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza zabojuje o postup do hlavnej súťaže proti jedenástemu nasadenému Ukrajincovi Vitalijovi Sačkovi.

Cinkaničová s dvomi titulmi na ITF J60 v Skopje
Stella Cinkaničová získala titul vo dvojhre aj štvorhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 v severomacedónskom meste Skopje. V pozícii najvyššie nasadenej hráčky zvíťazila vo finále dvojhry nad šestkou pavúka Viktóriou Novákovou 6:1, 6:1. Dievčatá sa spoločne tešili zo zisku titulu vo štvorhre, vo finále zdolali grécky pár Venetia Leková, Aimilia Pandouová 6:3, 6:1. Pre šestnásťročnú Cinkaničovú je to tretí singlový a piaty deblový titul na juniorskom okruhu ITF, o rok mladšia Nováková sa tešila vôbec po prvý raz.

Dekanová víťazkou turnaja TEJT 1 do 14 rokov v Rakovníku
Romana Dekanová získala titul vo dvojhre na medzinárodnom turnaji TEJT 1 do 14 rokov v Rakovníku. Štvrtá nasadená hráčka zvíťazila vo finále nad trojkou pavúka Grace Watsonovou z Veľkej Británie a zdolala ju 4:6, 6:1, 6:4. Vo štvorhre spoločne s Rianou Rusnačkovou postúpili do finále, v súboji o titul bol nad ich sily britský pár April Sackflameová, Grace Watsonová, ktorému podľahli 6:7, 6:2, 8-10. Pre trinásťročnú Dekanovú je to tretí singlový titul na turnajoch TE v kategórii do 14 rokov, doposiaľ najcennejší.

Hrunčáková v Španielsku vypadla
Viktória Hrunčáková nepostúpila do finále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 v španielskom meste Yecla (40 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii nasadenej trojky nestačila v semifinále na päťku turnaja Harmony Tanovú z Francúzska a podľahla jej 3:6, 2:6 za 74 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka sa v rebríčku WTA posunie o 29 miest nahor, v jeho onlajn vydaní jej patrí 240. priečka.

Hrunčáková do semi v Španielsku
Viktória Hrunčáková postúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W50 v španielskom meste Yecla (40 000 USD, tvrdý povrch vonku). V pozícii nasadenej trojky hladko prešla prvými tromi zápasmi, vo štvrťfinále zdolala srbskú kvalifikantku Elenu Milovanovičovú 6:2, 6:2 za 67 minút. Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka a kondičného Kristiána Cupáka zabojuje o postup do finále proti päťke pavúka Harmony Tanovej z Francúzska.

Gombos v Ostrave tesne prehral
Norbert Gombos nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na challengeri 75 v Ostrave (91 250 eur, antuka vonku). V druhom kole nestačil v pozícii kvalifikanta na Španiela Daniela Rincona a podľahol mu vo vyrovnanom zápase 6:7(6), 6:1, 5:7 za 159 minút. Zverenec trénera Ladislava Simona a kondičného Dávida Olasza naďalej stúpa v rebríčku ATP, v jeho onlajn vydaní mu aktuálne patrí 328. priečka.
FOTO: fb/ostravaopen