• J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Schmiedlová prehrala, 1:1

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Billie Jean King Cup » Schmiedlová prehrala, 1:1

news img

Slovenské tenistky hrajú v zápase C-skupiny na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Prahe so Španielskom 1:1. O vyrovnávajúci bod pre španielske farby sa postarala Sara Sorribesová Tormová, ktorá v súboji tímových jednotiek zdolala Annu Karolínu Schmiedlovú po trojsetovej bitke 6:3, 3:6, 6:2 za 166 minút. O všetkom sa tak rozhodne v záverečnej štvorhre, do ktorej kapitán Matej Lipták nominoval dvojicu Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková.

V dueli medzi Schmiedlovou a Sorribesovou Tormovou to bol od začiatku boj o každú loptičku, diváci videli dlhé výmeny od základnej čiary. V úvodných štyroch gemoch si ani jedna z hráčok nedokázala podržať podanie. Ako prvá uspela pri vlastnom servise Schmiedlová, no Sorribesová Tormová v ďalších minútach získala štyri hry za sebou a tým aj prvý set.

Slovenka robila príliš veľa nevynútených chýb, vysoké topspiny súperky jej robili výrazné problémy. V druhom dejstve však Schmiedlová zlepšila servis, dokázala súperku pretlačiť vo výmenách a v dôležitých momentoch zahrať víťazné údery. Trikrát zobrala súperke servis a vynútila si tretí set. V ňom však mala navrch Španielka, ktorá Slovenku brejkla v prvom i siedmom geme. Za stavu 5:2 premenila vďaka esu hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu na 3:0.

„Mrzí ma, že som zápas nedotiahla do úspešného konca. Vedela som, že keď chcem Saru poraziť, musím ísť na svoje úplné dno. Veľmi dobre ju poznám, videla som ju veľakrát hrať a viem, že zápasy s ňou nie sú vôbec jednoduché. Má veľmi dobrý rok, takže si nemám až tak čo vyčítať. Bol to dôležitý bod, o to viac ma to mrzí. Škoda, že mi ušiel začiatok rozhodujúceho setu,“ povedala k zápasu jednotiek Schmiedlová.

Kužmová aj Schmiedlová odohrali dlhé singlové zápasy, dokopy strávili na kurte takmer päť hodín. "Dalo sa očakávať, že proti Španielsku to budú dlhé zápasy. Povrch nie je veľmi rýchly, kvalitatívne sme v oboch tímoch vyrovnané hráčky. Verím, že štvorhra dopadne v náš prospech," vyslovila želanie  dvadsaťsedemročná hráčka NTC.

Slovenky odohrajú obe stretnutia vo večernom programe. Líderka tímu by si však vedela predstaviť skorší čas: „Večerné zápasy príliš neobľubujem, ale nie je to žiadna výhovorka. Celú prípravu sme mali k tomu prispôsobenú, že budeme hrať večer. Trénovala som v približne rovnakom čase a snažila som sa na to čo najlepšie pripraviť. Keby som mohla, vyberiem si určite skorší termín, ale takto je to dané a s tým nič nenarobíme,“ uzavrela Schmiedlová. (stz, tasr)

Slovenky proti USA 14. novembra

Slovenské reprezentantky nastúpia na prvé kolo finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej proti výberu USA vo štvrtok 14. novembra. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.00 h SEČ. Oznámila to Medzinárodná tenisová federácia (ITF). V prípade víťazstva nad USA by sa tím kapitána Mateja Liptáka stretol vo štvrťfinále so štvrtou nasadenou Austráliou. Kompletný rozpis stretnutí uvádzame v grafickej podobe vo fotogalérii.

news img

Lipták: Najťažší možný súper

Slovenské reprezentantky v Pohári Billie Jean Kingovej čaká v prvom kole novembrového finálového turnaja v Seville veľká prekážka. Žreb im prisúdil výber USA, jedného z najťažších možných súperov. Američanky majú momentálne v prvej svetovej stovke rebríčka WTA 13 hráčok v dvojhre a 16 vo štvorhre. Kapitán slovenského tímu Matej Lipták si je vedomý sily súpera, no jeho tím jednoznačne nepredá kožu lacno.

news img

BJKC: Slovensko vyzve USA!

Slovenské tenistky nastúpia v prvom kole finálového turnaja Pohára Billie Jean Kingovej v Seville (12. - 20. november 2024) proti výberu USA. V prípade víťazstva sa vo štvrťfinále stretnú so štvrtou nasadenou Austráliou. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne. Zápasy úvodného kola sú na programe 12. - 14. novembra.

news img

BJKC: V utorok spoznáme súpera

Už v utorok 30. apríla sa Slovensko dozvie meno súpera, proti ktorému zabojuje o postup do štvrťfinále na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej 2024. Žrebovanie sa uskutoční v centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Londýne o 13.00 h SEČ a bude sa vysielať naživo na oficiálnej webovej stránke Pohára Billie Jean Kingovej, na kanáli ITF YouTube a na sociálnych sieťach súťaže.

news img

BJKC: Termín a zmena formátu

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa uskutoční v termíne od 12. - 20. novembra 2024 na štadióne La Cartuja v španielskej Seville. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) taktiež oznámila, že po porade s hráčkami, kapitánmi,vysielateľmi a fanúšikmi sa mení aj formát finálového turnaja, ktorého riaditeľkou bude bývalá vynikajúca španielska tenistka Conchita Martinezová.

news img

BJKC: SR na desiatej priečke

Slovensko figuruje na desiatej priečke nového rebríčka krajín v Pohári Billie Jean Kingovej. Po víťazsve v kvalifikačnom stretnutí nad Slovinskom si polepšilo o jednu priečku. Na čele renkingu je naďalej Kanada, úradujúci majster sveta z roku 2023. Druhá je Česká republika, tretia priečka patrí Taliansku. Do elitnej desiatky krajín sa vyšplhalo Poľsko, naopak, vypadli z nej Kazachstan a Francúzsko. V tomto roku štartuje v Pohári Billie Jean Kingovej rekordný počet 138 krajín.