• J&T BANKA
  • COOP JEDNOTA
  • ADIFEX

Detský DC a FC - konečné poradie a fotogaléria

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Detský DC a FC - konečné poradie a fotogaléria

news img

V nedeľu vyvrcholil 19. ročník Detského Davis Cupu a Fed Cupu s Nádiou SPP. Víťazmi chlapčenskej kategórie sa stali hráči TK Petržalka, medzi dievčatami si titul vybojoval TK Mladosť Košice A. Prinášame celkové poradie družstiev a fotografie všetkých zúčastnených tímov, ktoré zachytil na záverečnom ceremoniáli fotograf Dušan Barbuš.

Miloslava Mečířa si uctil aj Anton Siekel

Olympijský víťaz vo dvojhre a súčasný prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ) Miloslav Mečíř dovŕšil v nedeľu 19. mája šesťdesiatku. Pri tomto významnom životnom jubileu ho vo štvrtok 23. mája prijal na slávnostnom „olympijskom“ obede prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel. Blahoželal mu v spoločnosti čestného prezidenta SOŠV Františka Chmelára, generálneho sekretára SOŠV Jozefa Libu, štátneho tajomníka pre šport Jána Krišandu, čestného člena SOŠV Tomáša Grosmanna i riaditeľa mediálneho oddelenia SOŠV Ľubomíra Součeka. Popri spomienkach na Mečířov olympijský triumf v Soule 1988 a ďalšie úspechy odzneli na stretnutí aj podnetné postrehy o celkovej situácii v slovenskom športe.

23. 05. 2024
Tenis doma Více zde

news img

Medveď a Husárová víťazmi LMR dospelých na strednom Slovensku

Jakub Medveď (Lieskovský tenisový klub - LTC) a Silvia Husárová (TK Hriňová) získali titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách dospelých na strednom Slovensku. Na dvorcoch TK Baník Prievidza si Medveď poradil vo finále s Lukášom Gottwaldom (TK Vrútky) a zdolal ho 6:3, 6:4. Vo štvorhre sa z titulu tešili Igor Németh s Davidom Petrášom (obaja TA M. Ryšavého Bojnice), ktorý vo finále zdolali pár Matej Letavay (TK Ružomberok), Michal Mikuš (TK Baník Prievidza) 7:5, 6:3.

news img

Maruščák a Kužilová víťazmi LMR staršieho žiactva na východe

Tomáš Maruščák (TK Mladosť Košice) a Kristína Kužilová (Tenis Komplex Košice) sa stali víťazmi letných majstrovstiev regiónu staršieho žiactva na východnom Slovensku. Maruščák si na dvorcoch TK 1901 Spišská Nová Ves poradil vo vyrovnanom finále so Sebastiánom Jandom (TJT Michalovce) 7:5, 5:7, 7:5. Zdolaný finalista získal titul vo štvorhre. Po boku Michala Galla (1. TK Rožňava) mali vo finále nastúpiť proti Maruščákovi s Marcusom Adamom (TK Profitennis Academy Prešov), súperi však na zápas nenastúpili.

22. 05. 2024

news img

Kucbeľ s titulom vo dvojhre na LMR mužov na západnom Slovensku

Filip Kucbeľ (ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice) získal titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách mužov na západnom Slovensku. Vo finále si na dvorcoch Hi-Ten TAC Dunajská Streda poradil s Alešom Mísařom (TK Kúpele Piešťany) a zdolal ho 6:2, 2:6, 6:3. Vo štvorhre sa z titulu tešili Mísař s klubovým spoluhráčom Alexom Lapšanským, vo finále vyhrali nad párom Michal Lukačovič (TC EMPIRE Trnava), Yannik Rogulski (TKM - Tenisový klub Madunice) 6:3, 6:2.

news img

Marhevka a Rolková víťazmi LMR detí do 10 rokov v Bratislave

Michal Marhevka (TK Slovan Bratislava) a Natália Rolková (TK Inter Bratislava) sa stali víťazmi LMR detí do 10 rokov v Bratislave. Na dvorcoch TK Jednotka zvíťazil Marhevka vo finále dvojhry nad Hugom Hanulíkom (Tenisový klub Dúbravka BA) hladko 6:0. Vo štvorhre titul získali Marco Urvay s Lukasom Lörinčíkom (obaja TK Petržalka) po víťazstve 7:5 nad párom Marhevka, Michal Čičo (TK Slovan Bratislava).

21. 05. 2024

news img

Šramková víťazkou LMR žien v Bratislave

Tamara Šramková (TK Jednotka Bratislava) získala titul vo dvojhre na letných regionálnych majstrovstvách žien v Bratislave. Vo finále si na kurtoch TK Zohor poradila s Miou Mayerovou (TK Slávia STU Bratislava) a zdolala ju 7:6(4), 6:2. Vo štvorhre si titul vybojovali Lucia Scheberová (TK LOVE 4 TENNIS Bratislava) s Hanou Georgievskou (TK Slávia STU Bratislava) po tesnom víťazstve 3:6, 6:3, 10-3 nad párom Dominika Elizabeth Bab, Ivana Daubnerová (obe TK Slovan Bratislava).