Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Letné MSR mladšieho žiactva pre Lörinčíka a Demeterovú
Lukas Lörinčík (TK Petržalka) získal titul vo dvojhre aj štvorhre na letných majstrovstvách Slovenska mladších žiakov. Vo finále dvojhry si na dvorcoch TK Slávia STU Bratislava poradil s Marekom Šiškom (TK HSC Piešťany) a zdolal ho 6:0, 6:0. Na celom turnaji stratil Lörinčík vo dvojhre dokopy šesť gemov. Vo štvorhre si titul vybojoval po boku Petra Kočendu (TK Kúpele Piešťany), vo finále vyhrali nad párom Ján Galád (Fresh club Zvolen), Michal Marhevka (TK Slovan Bratislava) 7:5, 7:5.
Medzi dievčatami sa z titulu tešila Paulína Demeterová (TK Slovan Bratislava), ktorá vo finále zdolala Karolínu Zedníkovú (TC BASELINE Banská Bystrica) 6:2, 6:4. Dievčatá si spolu vybojovali titul vo štvorhre, vo finále si hladko poradili s dvojicou Victoria Škrabáková (TC EMPIRE Trnava), Michaela Ňáčiková (TC BASELINE Banská Bystrica) 6:2, 6:0.
Fotogaléria
Pohánková v Berlíne bez hlavnej
Mia Pohánková nepostúpila do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA 500 v Berlíne (1 049 083 eur, tráva vonku). Sedemnásťročná držiteľka voľnej karty nestačila v druhom kvalifikačnom kole na Švajčiarku Rebeku Masárovú (140. WTA) a podľahla jej 1:6, 4:6 za 65 minút. Zverenka trénera Róberta Gašparetza a kondičného Kristiána Cupáka sa na budúci týždeň predstaví prvý raz v ženskej kvalifikácii grandslamového turnaja vo Wimbledone.
FOTO: Marleen Fouchier
BO: Pokorný vo finále prehral
Lukáš Pokorný s Ukrajincom Vitalijom Sačkom neuspeli vo finále štvorhry na challengeri Bratislava Open (160 680 eur, antuka vonku). V súboji o titul nestačili na poľský pár Karol Drzewiecki, Piotr Matuszewski a podľahli mu 4:6, 5:7 za 73 minút. Dvadsaťštyriročný hráč Národného tenisového centra nastúpil vo svojom piatom deblobom finále na challengerovom okruhu, no na svoj prvý turnajový titul naďalej čaká.
BO: Pokorný zabojuje o prvý titul
Lukáš Pokorný (na snímke vľavo) spolu s Ukrajincom Vitalijom Sačkom postúpili do finále štvorhry na challengeri Bratislava Open (160 680 eur, antuka vonku). V semifinále si poradili so slovensko-chorvátskou dvojicou Miloš Karol, Nino Serdarušič a po otočke zvíťazili 3:6, 6:2, 10-7 za 71 minút. V súboji o titul vyzvú v sobotu poľský pár Karol Drzewiecki, Piotr Matuszewski. Zverenec trénera Ladislava Simona si zahrá svoje piate finále vo štvorhre na challengerovom okruhu, na domácej pôde sa pokúsi získať svoj prvý titul.
FOTO: Dušan Barbuš
Víťazmi letných MSR staršieho žiactva Kimak a Bartáková
Maximilian Kimak (TJT Michalovce) sa stal víťazom dvojhry na letných majstrovstvách Slovenska staršieho žiactva. Vo finále si na dvorcoch TK Kúpele Piešťany poradil s Matteom Sansonom (TK Slávia STU Bratislava) 6:4, 6:1. Chlapci si spolu vybojovali titul vo štvorhre, vo finále zdolali pár Marko Šupica (TK ARC Martin), Igor Malinka (TK Kúpele Piešťany) 6:2, 6:3.
Medzinárodný turnaj TEJT 3 do 14 rokov vo Zvolene
V týždni od 22. júna 2026 sa uskutoční 4. ročník medzinárodného turnaja kategérie TEJT 3 chlapcov a dievčat do 14 rokov pod názvom ZVOLEN GREEN GRASS 2026. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.tenniseurope.org.
BO: Pokorný v semi proti Karolovi
Lukáš Pokorný (na snímke vľavo) spolu s Ukrajincom Vitalijom Sačkom postúpili do semifinále štvorhry na challengeri Bratislava Open (160 680 eur, antuka vonku). Vo štvrťfinále si poradili s brazílskou dvojicou Pedro Boscardin Dias, Joao Lucas Reis Da Silva a zvíťazili 6:3, 6:4 za necelú hodinu. V súboji o postup do finále vyzvú Miloša Karola s Chorvátom Ninom Serdarušičom, ktorí taktiež hladko vyhrali nad slovenským párom štartujúcim na voľnú kartu Jozef Kovalík, Andrej Martin 6:2, 6:2.
FOTO: Dušan Barbuš



















