Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » SO: Vstupenky sú v predaji
Dvadsiaty piaty ročník turnaja Slovak Open sa v bratislavskej Peugeot aréne Národného tenisového centra uskutoční od 28. 10. - 3. 11. 2024. Štartujú na ňom hráči z daviscupového výberu Slovenska na čele s Lukášom Kleinom či Jozefom Kovalíkom v silnej medzinárodnej konkurencii. Ťahákom pre fanúšikov je určite účasť švajčiarskeho tenistu Stana Wawrinku, trojnásobného grandslamového víťaza, či Japonca Keia Nišikoriho. Obom patrila v minulosti priečka v Top 5 svetového renkingu ATP.
V hlavnej súťaži štartujú aj traja víťazi z posledných štyroch ročníkov bratislavského turnaja - Kanaďan Gabriel Diallo, Maďar Márton Fucsovics a Nemec Maximilian Marterer.
Vstupenky si môžno kúpiť na portáloch www.predpredaj.sk a www.ticketportal.sk. Dostupné sú aj na recepcii NTC. Od pondelka do soboty sú v cene po 3 eurá na deň, v nedeľu je cena 5 eur.
Všetky dôležité informácie týkajúce sa turnaja nájdu tenisoví fanúšikovia na jeho oficiálnej stránke www.tennisslovakopen.sk.
Áčko dospelých v Piešťanoch pre Krajčoviča a Sedlákovú
Tomáš Krajčovič (TC EMPIRE Trnava) získal titul vo dvojhre aj štvorhre na áčkovom turnaji mužov v Piešťanoch. Vo finále si poradil so Samuelom Melagom (Lieskovský tenisový klub-LTC) a zdolal ho 3:6, 6:2, 6:3. Vo štvorhre nastupoval po boku Adama Andela (TK Slávia SPU Nitra). Ich fináloví súperi Tomáš Talajka (TC EMPIRE Trnava) so Samuelom Melagom na zápas nenastúpili.
Novanský aj Mačej v Poprade vypadli
Michal Novanský (na snímke) ani Dominik Mačej nepostúpili do štvrťfinále dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Poprade (15 000 USD, antuka vonku). V druhom kole nestačil Mačej na talianskeho kvalifikanta Massima Pizzigoniho a podľahol mu 5:7, 1:6 za rovných 100 minút. V prvom sete nevyužil vedenie 5:2. Sedemnásťročný slovenský reprezentant si v prvom kole popradského turnaja pripísal svoje prvé víťazstvo na mužskom okruhu.
Novanský do druhého kola v Poprade
Michal Novanský (na snímke) postúpil do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT M15 v Poprade (15 000 USD, antuka vonku). V úvodnom kole si poradil s Maďarom Achillesom Belkovicsom a vyhral 6:3, 6:2 za 78 minút. Jeho ďalším súperom budem americký kvalifikant Sebastian Sec. Okrem Novanského je v druhom kole zo Slovákov aj Dominik Mačej.
Majstrovstvá Slovenska družstiev dorastencov
Majstrovstvá Slovenska družstiev dorastencov sa uskutočnia v termíne od 17. - 19. augusta 2026 na dvorcoch 1. TC Humenné. O titul bude bojovať osem tímov, viac informácií TU.
Medzinárodný juniorský turnaj ITF J60 v Slovenskej Ľupči
V týždni od 3. augusta 2026 sa na dvorcoch ŠK Pepas Slovenská Ľupča koná medzinárodný juniorský turnaj kategórie J60 chlapcov a dievčat do 18 rokov. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.itftennis.com.
Kubalová víťazkou dvojhry na ITF J60 v Žiline
Lilien Kubalová získala titul vo dvojhre na medzinárodnom juniorskom turnaji ITF J60 v Žiline. Vo finále zdolala Vanesu Mrázovú 6:3, 6:2 a vybojovala si svoj premiérový titul na juniorskom okruhu ITF. Pre pätnásťročnú slovenskú tenistku je to významný míľnik v doterajšej kariére.
Vo štvorhre sa z titulu tešila Nina Košická. Spolu s Češkou Terezou Ružičkovou zvíťazili v pozícii druhého nasadeného páru nad rumunsko-českými jednotkami pavúka Sara Cozmová, Karolína Šmídová 6:2, 6:1. Košická sa teší zo svojho tretieho deblového titulu na juniorskom okruhu ITF.







