Tenisti roka 2012: Martin Kližan a Dominika Cibulková

Navigácia » Hlavná stránka » Tenis EP » Tenis doma » Tenisti roka 2012: Martin Kližan a Dominika Cibulková

news img

Najviac hlasov vo zväzovej ankete o najlepších tenistov roka dostali slovenské jednotky Martin Kližan, 30. hráč svetového rebríčka a svetová pätnástka Dominika Cibulková. Obaja obhájili prvenstvo z predchádzajúceho roku.

Kližan, ktorého ATP vyhlásila za nováčika roka s najvýraznejším vzostupom výkonnosti, sa stal Tenistom roka po druhý raz, Cibulková je držiteľkou tejto pocty po štvrtý raz. Najčastejšími víťazmi v histórii ankety boli Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Daniela Hantuchová – všetci traja majú po sedem víťazstiev. Cibulková vyhrala roku 2012 aj čitateľskú anketu mesačníka Tenis o najpopulárnejšieho slovenského tenistu. Juniorom roka sa stal Matej Maruščák, ktorý bol rok predtým vyhlásený za Talent roka. Najlepšou juniorkou sa stala finalistka Roland Garros 2012 Karolína Schmiedlová. Za Tím roka vyhlásili vo zväzovej ankete fedcupové družstvo Slovenska, ktoré sa prebojovalo do svetovej osmičky. Vozičkárom roka je Dávid Chabreček.

Zelenay Igor 1

Hlasovalo rekordných 710 užívateľov stránky www.stz.sk (doterajšie maximum bolo vlani 491). Za každý hlas bol pridelený 1 bod.

Nováková víťazkou štvorhry na TEJT 1 v Piešťanoch

Viktória Nováková (na snímke vľavo) získala titul vo štvorhre na medzinárodnom turnaji TEJT 1 do 14 rokov v Piešťanoch. Spolu s Češkou Laurou Chlumskou tvorili najvyššie nasadený pár, ktorý prešiel celým pavúkom bez straty setu. Vo finále si poradili s českou dvojicou Filipová, Šmídová, ktorú zdolali 6:4, 6:2. Pre Novákovú je to piaty titul vo štvorhre na okruhu TE do 14 rokov, druhý v tomto roku.

11. 05. 2024
Tenis doma Více zde

news img

Jamrichová podľahla Barthelovej

Renáta Jamrichová (na snímke) nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave. Vo štvrťfinále nestačila na bývalú 23. hráčku svetového rebríčka Monu Barthelovú z Nemecka a podľahla jej 3:6, 2:6 za 82 minút. Šestnásťročná hráčka Národného tenisového centra bola poslednou slovenskou zástupkyňou na trnavskom turnaji.

10. 05. 2024

news img

Kročková ďalej, Zelníčková končí

Natália Kročková (na snímke) postúpila do druhého kola dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave. Držiteľka voľnej karty zdolala v prvom kole lucky-loserku Salmu Drugdovú 6:0, 2:6, 6:2 za 117 minút. Pätnásťročná Kročková vyzve v druhom kole ďalšiu tínedžerku, o rok staršiu Renátu Jamrichovú. Nedarilo sa Radke Zelníčkovej, ktorú žreb zviedol proti najvyššie nasadenej Japonke Mai Hontamaovej (115. WTA). Domáca držiteľka voľnej karty prehrala 1:6, 2:6 za 67 minút.

08. 05. 2024

news img

Méri v Trnave do hlavnej súťaže

Eszter Méri (na snímke) sa prebojovala do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ITF WTT W75 v Trnave. Štrnásta nasadená hráčka si vo finále kvalifikácie poradila s krajankou Adelou Polakovičovou, ktorú hladko zdolala 6:0, 6:1 za 81 minút. Zverenka trénera Ivana Košeca stratila v dvoch eliminačných kolách dovedna iba tri gemy. Pre dvadsaťjedenročnú hráčku Národného tenisového centra je to prvá tohtoročná účasť v hlavnej súťaži na podujatí W75.

06. 05. 2024

news img

FOTO finálového stretnutia mužov

Tenisti ŠK Blava 1928 Jaslovské Bohunice sa po prvý raz stali víťazmi slovenskej extraligy mužov. V tridsiatom ročníku najvyššej súťaže družstiev zvíťazili vo finále nad TK Slávia STU Bratislava 5:2. Po dvojhrách viedli domáci 3:2, triumf spečatili víťazstvami vo štvorhrách. Po vlaňajšom prehratom finále sa im tento rok podarilo zvládnuť aj posledný krok k titulu. Tím viedol kapitán Matúš Béreš, vo finále za víťaza nastúpili Vitalij Sačko, Jozef Kovalík, Martin Blaško, Róbert Gašparetz, Matej Maruščák a Igor Zelenay.

05. 05. 2024

news img

Šestica Sloveniek v Trnave o hlavnú

Zo štrnástich slovenských hráčok, ktoré zasiahli do kvalifikácie na ženskom turnaji ITF WTT W75 v Trnave, zabojuje o hlavnú súťaž šestica z nich - Eszter Méri (na snímke), Salma Drugdová, Nina Vargová, Adela Polakovičová, Timea Jarušková a Katarína Strešnáková. Naopak, prvé eliminačné kolo bolo konečnou stanicou pre Lauru Cílekovú, Irinu Balus, Ingrid Vojčinákovú, Karolínu Mrázikovú, Sofiu Milatovú, Lauru Svatíkovú a Gabrielu Naňovú. Tamara Šramková na svoj zápas nenastúpila. Finále kvalifikácie je v Trnave na programe v pondelok 6. mája.